۵۸۷ رأی جایگزین حبس در دادگستری استان قزوین صادر شد

۵۸۷ رأی جایگزین حبس در دادگستری استان قزوین صادر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شعبانی در خصوص لزوم اعمال مجازات‌های جایگزین حبس با اشاره به حجم بالای ورودی پرونده به دادگستری استان قزوین گفت: طرح هر یک پرونده در دادگستری ممکن است خانواده‌ها را سال‌ها درگیر و بر آن‌ها هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری تحمیل کند.

وی با اشاره به صدور ۵۸۷ رأی مجازات جایگزین حبس در محاکم دادگستری استان قزوین در سال ۳ ماهه ابتدایی سال‌جاری، افزود: باید تا جایی که ممکن است ذهن مردم را آزاد نگه داریم و به آرامش آن‌ها کمک کنیم.

وی افزود: اعتقاد داریم در درجه اول هیچ پرونده‌ای در دادگستری شکل نگیرد و اگر مسئله‌ای روی داد با مصالحه حل شود و در جایی که مجبور به صدور حکم شویم تا جای ممکن از مجازات جایگزین حبس استفاده کنیم و از زندانی کردن افراد جز در موارد ضروری خودداری کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین، گفت: می‌توان با جایگزینی مجازات افراد خصوصاً در مورد مجازات حبس به بهسازی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کمک کرد و با رضایت متهم به افراد آسیب دیده اجتماعی یاری رساند.

وی اضافه کرد: زندانی شدن افراد علاوه بر تحمیل هزینه‌های مادی و معنوی برای فرد و جامعه، در بسیاری از موارد بازپروری را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین همچنین در خصوص مزایای استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، گفت: «کاهش هزینه‌ها، اجرای بهتر عدالت، بازپروری راحت مجدد افراد، پیشگیری از فروپاشی خانواده‌ها و..» از جمله مزایای اعمال مجازات‌های جایگزین حبس است.

منبع: مهر

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.