دروغی نداریم همه چیز روشن است

دروغی نداریم همه چیز روشن است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد فرشکاران صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ مجموع اعتبار مصوب استان رقم یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و ۵۷ درصد این اعتبارات جذب شد که ۳۴ درصد آن نیز به صورت اوراق بوده است؛ اما در سال ۱۴۰۱ علاوه بر اعتبارات استانی تنها از بابت اعتبارات سفر اول رئیس جمهور به استان ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

وی تصریح کرد: اگر این رقم را با اعتبارات عمومی جمع ببندیم در واقع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار وارد استان شده که رقم چشمگیری است.

فرشکاران افزود: ۹۵ درصد این اعتبارات در دستگاه‌های اجرایی استان جذب شده و بیش از ۸۵ درصد آن برای تکمیل بزرگراه‌ها، سدها، پایاب سدها، راه های روستایی، نقاط حادثه خیز، انتقال آب، فاضلاب و غیره هزینه شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی ابراز داشت: در دور دوم سفر هم توانستیم بیش از یک هزار میلیارد تومان از منابع سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص دریافت کنیم که صرف پیشرفت و تکمیل پروژه های عمرانی استان خواهد شد و قطعا در تکمیل زیرساخت ها و در مجموع رشد و توسعه استان در سال‌های آتی تاثیرگذار خواهد بود.

وی متذکر شد: مبلغ اعتبارات استان و سفر کاملا مشخص بوده و خارج از قوانین برنامه و بودجه سنواتی نیست؛ برای جذب این اعتبارات و پیشبرد پروژه هایی که سالیان طولانی نیمه تمام رها شده بودند، مقامات عالی استان بویژه شخص استاندار به صورت جهادی تلاش می کنند.

فرشکاران در عین حال خاطرنشان کرد: همت همه ما باید ایجاد وحدت رویه باشد تا بتوانیم اعتبارات بیشتری به استان جذب کنیم. دروغی هم نداریم و همه اینها مثل روز روشن و عینی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی توضیح داد: در قانون بودجه برای پروژه‌های عمرانی سال‌های پیش بینی اعتبارات و زمان شروع و پایان پروژه قید می شود؛ پس این یک وضع جدید نیست که تصور شود، این اعتبار وجود خارجی نداشته یا اعتبارات خود استان است و خارج از سقف قانون اتفاق می افتد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: اگر هیات دولت به استان سفر کرده و می خواهد زخم های دوره های قبل را التیام بخشد و تلاش‌های مدیریت عالی استان در جذب اعتبارات بی سابقه به استان طی یک دهه گذشته ناراستی و کاستی قلمداد شود، بی انصافی و ناشی از ناآگاهی نسبت به مفاهیم فنی و تخصصی برنامه و بودجه است نه شفاف سازی!

انتهای پیام/۶۰۰۲۶

منبع: فارس

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.