مهمانی غدیر درگینس ثبت می شود؟

مهمانی غدیر درگینس ثبت می شود؟

اکو ایران:مدیرعامل سازمان زیباسازی اعلام کرد که شهرداری می تواند مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر را در گینس ثبت کند.

 مهمانی غدیر درگینس ثبت می شود؟

مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری یکصد و شصت و دومین جلسه شورایشهر تهران در ارتباط با دستور جلسه امروز شورا اظهار کرد: در ابتدای جلسه آقای سروری نطق پیش از دستور خواهند داشت همچنین مصوبه‌ای را در سال 85 در ارتباط با هماهنگی و همکاری شهرداری تهران با دستگاه های اجرایی در سطح شهر داشتیم که متاسفانه مدتی بود که این هماهنگی و همکاری و همچنین جلسات آن به تاخیر افتاده بود و مشکلاتی را ایجاد کرده بود که از آن جمله می توان به موضوع آب‌رسانی به بوستان‌های جنگلی شهر تهران اشاره کرد و به همین جهت امروز بنا داریم اصلاحات جزئی را در این مصوبه داشته باشیم و به همین جهت در قالب طرح دوفوریتی این موضوع در صحن شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی به ارائه گزارش توسط حبیب کاشانی خزانه‌دار در ارتباط با حساب درآمدها و هزینه‌های ماه‌های فروردین و اردیبهشت و خردادماه سال جاری اشاره کرد و گفت: در ادامه جلسه نیز لایحه‌ای در خصوص کیوسک‌های گل و مطبوعات در شهر تهران خواهیم داشت؛ به طوری که طی سنوات گذشته به هیچ عنوان اجاره این کیوسک‌ها تغییری نداشته است و به هیچ وجه نباید کیوسکی در تهران اضافه یا جابجا شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه در خصوص نحوه پیگیری تذکرات اعضا و پاسخ از سوی مدیران شهرداری، گفت: این موضوع را که یک فرایندی پیگیری و اجرا می شود.

چمران همچنین در ارتباط با اخرین وضعیت انتخاب ریاست ستاد محلات شهر تهران گفت: در این زمینه اعضا چندین بار از بنده درخواست کردند که ریاست این ستاد را بپذیرم و علی‌رغم میل باطنی این موضوع را قبول کردم اما باید تغییراتی در آیین‌نامه انتخاب ریاست ستاد ایجاد شود و به همین جهت به‌زودی تغییراتی در این آیین نامه انجام خواهدشد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین به موضوع حجاب و رعایت آن در سطح شهر و مترو اشاره کرد و گفت: هیچ تفاوتی در خصوص رعایت حجاب در مترو و خیابان ندارد و باید همه آن را رعایت کنند ضمن اینکه باید جداسازی واگن‌های مترو نیز برای بانوان و آقایان هم انجام شود که این موضوع عملیاتی شده است.

در ادامه جلسه شورای شهر تهران پرویز سروری در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه واقعیت امر این است که جمهوری اسلامی توانسته فرصت هایی را خلق کند که کمتر در تاریخ بشری دیده شده است، گفت: بر خلاف ادعای دشمنان، جمهوری اسلامی از ابتدا به دنبال توسعه شادی های سالم بود؛ برای مثال در دهه فجر و هفته وحدت مایه جشن و شادی و حرکت سالم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به دنبال این است که به شادی ها غنا ببخشد و به سوگواری ها نیز جهت بدهد، تصریح کرد: حادثه غدیر امسال نشان داد که مردم ایران تا چه اندازه برای خلق شادی های سالم آمادگی و فرصت دارند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه غدیر یک استثناء تاریخی است، یادآور شد: چه از لسان پروردگار، چه پیامبر و چه امامان معصوم باید به غدیر به عنوان معجزه اجتماعی و سیاسی نگاه کرد. اتمام نعمت و کمال دین با این حادثه است و اگر پیامبر غدیر را ابلاغ نکرده بود گویا هیچ کاری انجام نداده بود اما تأسف این است که حساسیت ها در این خصوص نادیده گرفته شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: گفته شده که بهترین هدایا در این ایام داده شود و پیامبر تأکید دارند که باید این حادثه نسل به نسل بیان شود؛ پیامبر در گرم ترین نقطه مردم را نگه می دارد و چند روز در این هوای گرم مردم سختی ها را تحمل می کنند تا بدانند پیامبر چه خواهد گفت و این اتفاق به اندازه ای مهم بود که پیامبر با چنین شرایطی مردم را نگه داشت تا این حادثه روی دهد.

سروری با بیان اینکه غدیر عاشورا می آفریند، گفت: رویداد بزرگ غدیر جاری و ساری و ادامه دار است و حیات بشری بر اساس زنده نگه داشتن این حادثه شکل می گیرد و بنده از کسانی که در زنده نگه داشتن آن تلاش کردند، تقدیر می کنم.

نایب رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم این است که در زمانی این اتفاق افتاد که دنیا بسیج شده تا مردم را در مقابل نظام قرار دهد و نظام تجزیه شود، گفت: دشمن به دنبال این بود نفرت ملی شکل بگیرد و مردم در مقابل مردم باشند اما به ناگهان یک کارناوال بزرگ خانوادگی در ایران شکل گرفت و باید با کارناوال های غرب مقایسه شود که چه وسعتی در جشن غدیر وجود داشت.

وی افزود: کسانی که دست به دست هم دادند تا ایران را منزوی کنند امروز در صف ارتباط با جمهوری اسلامی هستند و منافقین امروز در به در شده و فرانسه که ما را محکوم به اقدامات علیه حقوق بشر می کرد، بدترین اقدامات را انجام می دهد.

سرورییادآور شد: طراحی جشن 10 کیلومتری هوشمندانه و بصیرت آمیز بود؛ خدمات رسانی در این وسعت بسیار سخت است. بنده خود نیز فکر می کردم که ممکن است ایجاد شهربازی شعار باشد اما شاهد این بودیم که شهربازی به وسعت 10 کیلومتر ایجاد شد و مردم در نشاط اجتماعی غرق بودند.

وی ادامه داد: برخی جریان ها حتی یک خبر در مورد این موضوع منتشر نکردند و بغض و کینه خود را نسبت به شادی مردم ایران نشان دادند، یعنی با شادی مردم مخالفند؛ مردم ایران نشان دادند در سوگ پیمایی و شاد پیمایی بی نظیر هستند.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ما هنوز راه زیادی داریم، تصریح کرد: مسئله مردم بسیار مهم است؛ مردم این حادثه بزرگ را خلق کردند و هیچ دولتی نمی تواند با تمام ظرفیت خود چنین لجستیک بزرگی را پشتیبانی کنند؛ همانطور که در اربعین نیز چنین لجستیکی از سوی مردم است البته دولت ها نیز وظایف خود را انجام می دهند.

وی با تأکید بر اینکه خدمات رسانی به شهروندان در موکب ها حتی یک لحظه نیز متوقف نشد و این کار بزرگی است و متأسفانه ما کارهای بزرگ را نادیده می گیریم، اظهار کرد: مردم باید به نظام خود اعتماد داشته باشند که در کنار خانواده در چنین جشنی حضور یابند تا بگویند امت واحده هستند. به همین دلیل باید بگوییم که این جشن اتفاقی بزرگ بود و به یک انسجام و همکاری ملی تبدیل شد و از سویی دیگر مردم در خلق حماسه عظیم غدیر نقش بی بدیل خود را ایفا کنند و برون داد این زلزله اجتماعی این بود که حرکات واگرا به حرکتی همگرا تبدیل شد.

سروری ضمن تقدیر از تمام دست اندرکاران این جشن بزرگ، گفت: این اتفاق نشان داد که اقدامات قرارگاهی تا چه اندازه مؤثر هستند؛ کسی به دنبال این نبود که تابلوی خود را بنا کند و همه آمده بودند تا خود را نادیده بگیرند تا جریان حق دیده شود؛ ما باید به جای بخشی نگری به منافع کشور فکر کنیم و این قرارگاه نشان داد که نقش همه نهادها پررنگ اما نام آنها کمرنگ بوده و هرجا از خود بگذریم خداوند الطاف خود را شامل حال ملت خواهد کرد. از غدیر تا عاشورا فاصله کمی است و نشان می دهد غفلت از غدیر حوادث تلخی را به وجود خواهد آورد.

رضا صیادی در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ۹۸ درصد از شرکت کنندگان جشن ۱۰ کیلومتری غدیر بر اساس نظرسنجی های دانشگاه تهران رضایت داشتند، اظهار کرد: ۵۰ هزار نفر داوطلب خادم در این جشن حضور داشتند. شاید کار مردمی پیش از این شعار بود اما حضور ۵۰ هزار نفر داوطلب اتفاقی بزرگ بود.

وی افزود: عنوان مهمانی ۱۰ کیلومتری بود اما ۲۵ کیلومتر وسعت داشت و در سه لاین خیابان انقلاب برقرار بود و هزار و ۳۰۰ موکب مشارکت کردند. بزرگترین نورافشانی کشور در این برنامه برگزار شد و تهران باز هم الگو شد و ۱۱۰ شهر این جشن را با همین عنوان برگزار کردند.

صیادی با بیان اینکه ۲۲۰ شهر نیز این جشن را برگزار کردند، گفت: ۷۰ درصد مردم خواستار تکرار این جشن ها بودند و خوشبختانه با وجود حجم عملیات، اتفاقی رخ نداد و می تواند به عنوان بزرگترین مهمانی تاریخی آماده ثبت در گینس است.

در همین رابطه:

  • واکنش شورا به انتصابات جدید شهرداری تهران
  • تصمیم تازه برای باغ‌های تهران

منبع: اکوایران

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.