واگذاری زمین به ۷۴ خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در شهرضا

واگذاری زمین به ۷۴ خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در شهرضا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، سید امیر جعفری فرماندار شهرضا صبح امروز در مراسم تجلیل از جوانان موفق شهرضا با بیان اینکه افزایش جمعیت یک مسأله استراتژیک است و نباید از آن غافل بود، اظهار داشت: در سه دهه اخیر به اشتباه موضوع کنترل جمعیت مطرح شد که برای جبران این اشتباه لازم است که مراجع فرهنگی و رسانه‌ها موضوع افزایش جمعیت را برای مردم تبیین کنند.

وی با اشاره به آمارهای نگران کننده پیری جمعیت افزود: سال ۱۳۹۳ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد که تحقق و اجرای درست این سیاست مهم و حیاتی، مستلزم اتخاذ نگاه جمعی و مسؤولانه در کلیه سطوح قانونگذاری، اجرایی و نظارتی است.

جعفری جمعیت را یکی از عوامل اثرگذار در قدرت یک کشور دانست و گفت: جامعه‌ای که به لحاظ جمعیت جوان کاستی داشته باشد، در برابر مسائل آسیب پذیرتر می‌شود.

فرماندار شهرضا تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بر فرزندآوری و افزایش جمعیت تاکید زیادی دارند و امید است در این زمینه گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی مناسبی صورت بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه کاهش زاد و ولد کشور را در آینده با چالش مواجه می‌کند، تصریح کرد: هم اکنون کشور در شرایط پنجره باز جمعیتی قرار دارد و فقط سال‌های اندکی‌ فرصت باقی است تا با اقدامات اصلاحی و سیاستگذاری‌های درست از روند کاهش فرزندآوری و افزایش روند سالمندی جلوگیری کرد و اگر این فرصت طلایی مغتنم شمرده نشود از این پنجره باز عبور کنیم، بحران بزرگی آینده کشور را به چالش خواهد کشید.

جعفری با بیان اینکه جوامع اروپایی به دنبال پیر شدن جمعیت با بحران نیروی کار مواجه شدند و با ورود مهاجران به کشور خود این بحران را کنترل کردند، افزود: اگر کشوری بخواهد پیشرفت کند به نیروی جوان نیاز دارد، توجه کردن به جوانان و بها داد به آن‌ها یکی از ضروریات کشور است.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه سال گذشته و امسال نرخ رشد جمعیت در شهرضا افزایشی بود، گفت: دولت وظیفه دارد از جوانان حمایت کند و مسکن، شغل و امنیت روحی و روانی آنها را تأمین کند.

وی با بیان اینکه دولت در راستای قانون جوانی جمعیت به خانوارهای دارای سه فرزند زمین‌ واگذار می‌کند، عنوان کرد: در همین راستا زمین به ۷۴ خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در شهرضا به قید قرعه واگذار شد.

جعفری با تأکید بر اینکه جوانان باید بدانند آینده کشور در اختیار آنها است، خاطرنشان کرد: جوانان آینده یک جهان را رقم می‌زنند، جنگ ۸ ساله را با جوانان پیش بردیم و امروز نیز باید جوانان کمک کنند.

فرماندار شهرضا با تأکید بر اینکه امسال سال انتخابات است و باید در یک کار سیاسی بی‌نظیر مشارکت کنیم، گفت: جوانان برای مشکلات تأمین آب، شغل، سرمایه‌گذاری و مشکلات زیست محیطی در شهرستان ایده بدهند.

استعدادیابی از رسالت‌های اداره ورزش و جوانان است

حمید صالحی مدیر اداره ورزش و جوانان شهرضا در این مراسم با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی از ابتدای سال تاکنون در حوزه جوانان در شهرضا برگزار شده است، افزود: جوانان در هر برهه‌ای از تاریخ کشورها می‌توانند یکی از مراکز سعادت باشند و جامعه‌ای قدرتمند است که بتواند مسائل پیچیده در کشور را حل کند و در این راستا دولت نیازمند تلاش نخبگان است.

وی با بیان اینکه استعدادیابی از رسالت‌های اداره ورزش و جوانان است، گفت: آنچه مهم است آن است که استعدادهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم و این استعداد را بایدبه نخبگان جامعه تبدیل کنیم.

صالحی تصریح کرد: با توجه به مصوبات ستاد جوانان و دستور فرماندار شهرضا جشن تجلیل از جوانان برتر شهرستان برگزار شد تا جذب حداکثری جوانان را در عرصه‌های مختلف داشته باشیم.

به گزارش فارس، در این مراسم از ۳۵ جوان برتر شهرستان در حوزه‌های مختلف تجلیل به عمل آمد.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/

منبع: فارس

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.