ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهرها و روستاهای گناوه متوقف شود

ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه شهرها و روستاهای گناوه متوقف شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی صفری صبح سه شنبه در نشست پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان گناوه، بر برخورد قاطع با تغییر کاربری باغات و ساخت و سازهای غیرمجاز تاکید کرد.

فرماندار گناوه با اشاره به تبعات اجتماعی و اقتصادی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز افزود: ضروری است با هم‌افزایی دستگاه‌های استانی و شهرستانی از جمله دادگستری، نیروی انتظامی، شهرداری و سایر دستگاه‌ها، اولویت اول ستاد، پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغ‌ها باشد.

وی افزود: افزایش نظارت دقیق بر فعالیت‌ها در حریم با افزایش گشت زنی‌ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارش‌ها و مستند سازی فعالیت‌های صورت گرفته از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

صفری تصریح کرد: دستگاه‌های خدمات رسان نظیر آب، برق و گاز برای واگذاری انشعاب به هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز، استعلام لازم را از مراجع صدور پروانه اخذ کنند.

فرماندار گناوه یادآور شد: اطلاع رسانی لازم به مردم پیرامون وضعیت حریم ساخت و ساز انجام و موارد قانونی از طریق پایگاه‌های اطلاع رسانی تشریح شود، تا مردم دچار ضرر و زیان خسارت نشوند و با هدایت مسئولان ذیربط تنها در محدوده روستا و شهر اقدام به ساخت و ساز کنند.

صفری گفت: هرگونه تخریب نیز باید از طریق ضوابط، مقررات و مراجع ذیربط صورت گیرد.

منبع: مهر

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.