برخورد صندوق بازنشستگی کشوری با موضوع فساد خودروهای لوکس

برخورد صندوق بازنشستگی کشوری با موضوع فساد خودروهای لوکس

به گزارش ایلنا، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بازدید از شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تهران تاکید کرد: شش خودروی لوکس باقی مانده از سال ۱۳۹۴ که در شرایط نامناسب انبار قرار دارند، پس از فروش فوری باید به بازنشستگان عزیز بازگشته و در جهت رفاه و سلامت بازنشستگان هزینه شود.

نعمت الله ترکی (مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری) همراه با تعدادی از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی و سازمان بازرسی در جریان این بازدید عنوان کرد: در سال ۱۳۹۴، حدود ۹ دستگاه خودروی لوکس با اموال و پول بازنشستگان توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بدون ثبت سفارش از کشور اتریش خریداری و وارد کشور شده است.

وی با طرح این سوال که «مشخص نیست اصلا با چه منطقی این کار صورت گرفته و اصل موضوع نیز درحال پیگیری است» گفت: پیگیری می‌کنیم که اگر سوء جریانی در خرید خودروها مشاهده شد، شکایت لازم صورت گیرد. در این خصوص تعامل خوبی با سازمان بازرسی کل کشور برقرار شده تا با هم افزایی لازم، برخورد قانونی با مسببین این سوء استفاده‌ها صورت گیرد.

ترکی با بیان اینکه «۳ دستگاه از این خودروها درهمان سال به فروش می‌رود و ۶ دستگاه از سال ۱۳۹۴ در انبارها مانده است» اظهار کرد: هیچ شخص و مدیری در این ۸ سال سراغی از این خودروها نگرفته است؛ خودروهایی که ارزش مادی بسیار بالایی دارند و بر اثر بی‌توجهی درحال تخریب است.

او با تاکید بر اینکه پیش از این بارها اعلام کرده بودیم که بر روی حراست از اموال بازنشستگان حساسیم و لذا به صورت ویژه به این موضوع ورود شد، گفت: جای تاسف بود که با اینکه شرکت انبارهای عمومی متعلق به صندوق بازنشستگی است و این خودروها در انبارهای شرکت انبارعمومی استقرار داشته، در طول این سال‌ها حتی از صندوق یا شرکت متولی یک تماس با شرکت انبارها گرفته نشده که این خودروهایی که با پول بازنشستگان خریداری شده را به یک محل مسقف ببرند که حداقل کمتر آسیب ببیند.

وی افزود: امروز به محل نگهداری خودروها رفتیم و دستورات لازم در این خصوص صادر شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: این خودروها با قید فوریت باید ترخیص شود و به فروش برسد و این مبلغ به بازنشستگان برگردد. نمایندگان صندوق در این خصوص مشخص شدند و روزانه پیگیر ترخیص و فروش خودروها هستند. تمام این اموال می‌بایست خرج و صرف بازنشستگان و رفاه آنان شود.

ترکی همچنین عنوان کرد: متاسفانه پرونده‌هایی از این قبیل، در ادوار گذشته بسیار بوده و در دوره مدیریتی جدید صندوق، یکایک آن‌ها درحال احصاء و پیگیری هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور محترم در ایام انتخابات «تغییر به نفع مردم بود» افزود: در صندوق بازنشستگی سعی داریم که تحقق این شعار برای جامعه مخاطب یعنی بازنشستگان عزیز ملموس باشد.

ترکی تاکید کرد: رویکرد و مرام انقلابی دولت سیزدهم در حراست حداکثری از حقوق مردم به خوبی با دولت‌های گذشته قابل مقایسه است.

انتهای پیام/منبع: ايلنا

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.