تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا| دختران قهرمان شدند، پسران از سکوی قهرمانی پایین آمدند

تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا| دختران قهرمان شدند، پسران از سکوی قهرمانی پایین آمدند – اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پنجمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا که چهارشنبه 15 شهریورماه با حضور 213 تکواندوکار از 23 کشور به میزبانی لبنان در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت آغاز شده بود، عصر امروز جمعه 16 شهریورماه با قهرمانی تیم دختران و نایب قهرمانی تیم پسران کشورمان به پایان رسید.

دختران تکواندو کشورمان در این مسابقات با کسب 5 مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. قزاقستان نایب قهرمان شد و کره جنوبی هم در جای سوم ایستاد.

غیبت حسینی در تمرینات تیم ملی؛ ترکیب تکواندوکاران اعزامی به هانگژو قطعی شد؟

در بخش پسران هم تیم کشورمان با سه مدال طلا، دو مدال نقره و دو برنز روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد. کره جنوبی قهرمان شد و اردن هم در جای سوم ایستاد. این در شرایطی است که در چهار دوره گذشته تیم پسران ایران قهرمان شده بود.

از سوی کمیته برگزاری این دوره از مسابقات محبوبه محمدنژاد سرمربی تیم دختران ایران به عنوان بهترین مربی آسیا معرفی شد. نارینا خیاط که در رده قدی 164- سانتی متر با برتری مقابل همه رقبا و بدون واگذاری حتی یک راند به نشان طلا دست پیدا کرده بود به عنوان فنی‌ترین تکواندوکار انتخاب و معرفی شد. همچنین محمد طاهری نسب نیز به عنوان بهترین داور مسابقات انتخاب و معرفی شد.

برای تیم ملی تکواندو ایران در این دوره از رقابت‌ها سید محمد عبداللهی، سیده فاطمه زهرا باقری، نارینا خیاط، ایلیا الهویرنی، روزان حیدری، ابوالفضل نجفی، نیایش علی عسکری و هستی خلجی هشت مدال طلا، فاطمه حسن زاده، امیر عباس نصیری، پینار لطفی زاده و پویا کیا حیرتی چهار مدال نقره، اسماً خرمی، محمد حسین منتظری و آرمین معصومی هم سه مدال برنز برای تیم کشورمان کسب کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم