خرید بسته بندی یونولیت/ انواع بسته بندی یونولیت/ کاربرد بسته بندی یونولیت

خرید بسته بندی یونولیت/ انواع بسته بندی یونولیت/ کاربرد بسته بندی یونولیت

بسیاری از کالاها هنگام حمل‌ونقل به مراقبت و پوشش بیشتری نیاز دارند. این امر ممکن است به‌علت شکننده بودن کالا یا درخواست مشتری باشد. برخی از محصولات، شکستنی هستند و قرار دادن آن‌ها در پوشش‌های مناسبی همچون یونولیت ضروری است. آسیب رسیدن به برخی دیگر نیز موجب خرابی آن محصول یا دستگاه می‌شود. بنابراین مراقبت کردن از این محصولات در بسته بندی یونولیت می‌تواند باعث آسودگی در حمل‌ونقل و سالم ماندن یا نشکستن محصول شود.

خرید بسته بندی یونولیت

یونولیت که نام دیگر آن عایق پلی استایرن است از منبسط کردن دانه‌های این ترکیب در طی فرآیندهایی خاص به‌دست می‌آید. مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از خرید یونولیت بسته بندی بدانید موارد زیر هستند:

ابعاد و ضخامت بسته بندی یونولیت

در مرحله اول باید با توجه به نوع کالای مورد در نظر، اندازه مورد نظر یونولیت انتخابی خود را بررسی کنید. مهم‌ترین عواملی که باید آن را در نظر بگیرید، ابعاد و ضخامت یونولیت است. با توجه به حجم، وزن و میزان شکنندگی محصولات انتخابی شما، ضخامت مناسب یونولیت برای بسته‌بندی می‌تواند متغیر باشد.

نوع یونولیت بسته‌بندی

بسته بندی یونولیت در انواع مختلفی قابل تهیه است. برخی از مدل‌های این محصول با طراحی‌های ویژه‌ای برای بسته‌بندی محصولات حساس‌تر مانند یخچال‌ها یا دستگاه‌های خاص طراحی شده‌اند. درحالی‌که برخی دیگر از انواع آن برای مراقبت از محصولات سبک‌وزن و غیرحساس مانند کتاب‌ها و پوسترها استفاده می‌شوند. بهتر است قبل از خرید یونولیت، نوع محصول خود را بررسی و بر‌اساس آن، مدل مناسب را انتخاب کنید.

رنگ بسته‌بندی

معمولا رنگ بسته‌بندی بیشتر برای جذابیت محصول استفاده می‌شود. انتخاب رنگ مناسب برای مراقبت از محصول ‌ برای جذب مشتریان و افزایش آگاهی از برند شما بسیار مهم است. در اکثر اوقات یونولیت بسته‌بندی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تهیه می‌شود. برای انتخاب رنگ مناسب باید به روانشناسی رنگ‌ها، طرح‌های نزدیک به برند خود و همچنین نظرات و سلیقه مشتریان کسب‌وکارتان توجه کنید.

سطح صافی یونولیت

صاف بودن سطح کالا در هنگام خرید بسته بندی یونولیت بسیار مهم است. سطح صاف و بدون خط و خش این محصول به شما امکان می‌دهد تا بسته‌بندی کالاهای خود را به‌صورت درست و خوبی انجام دهید. در نتیجه این کار، احتمال آسیب به محصولات شما در حین حمل‌ونقل به طرز زیاد و قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

محافظت در برابر آسیب

از دیگر ویژگی‌های مهم یونولیت بسته‌بندی، محافظت در برابر آسیب‌های احتمالی است. با توجه به ویژگی‌های مقاومتی و فیزیکی این محصول، یونولیت مقاومت خوبی در برابر آسیب دارد. همچنین احتمال سرقت و خطرات دیگر را که با حمل‌ونقل محصولات مرتبط است نیز کاهش می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت مهم‌ترین فاکتور در خرید یونولیت میزان محافظت از محصول شما خواهد بود.

قابل بازیافت بودن

حفاظت از محیط‌زیست در دهه‌های اخیر وظیفه‌ای همگانی به‌شمار می‌آید. محتوای بازیافتی یونولیت‌های بسته‌بندی می‌تواند در انتخاب شما تاثیر داشته باشد. استفاده شدن از محتوای بازیافتی در یونولیت به شما کمک می‌کند تا از محیط‌زیست محافظت و در عین حال، هزینه‌های خود را کمتر کنید.

قیمت بسته‌بندی یونولیت

همیشه قیمت هرچیز در روند انتخاب آن تاثیرگذار است و یونولیت بسته‌بندی نیز از این امر مستثنا نیست. البته با توجه به نوع و سایز یونولیت بسته‌بندی، قیمت‌های این محصول می‌تواند متفاوت باشد. با‌این‌حال همواره باید ببینید آیا کیفیت و اندازه یک یونولیت ارزش پولی که برای آن می‌دهید را دارد یا خیر.

کاربرد بسته بندی یونولیت

یونولیت بسته‌بندی کاربردهای بسیار گسترده و متنوعی دارد. به برخی از کاربردهای رایج این کالا در زیر اشاره شده است:

  • بستهبندی محصولات غذایی: به‌خاطر خاصیت نفوذپذیری کم در برابر بخار و هوا، یونولیت در بسته‌بندی محصولات غذایی مانند گوشت، ماهی و مرغ به کار می‌رود.
  • بستهبندی محصولات دارویی: محصولات دارویی مانند قرص‌ها و سایر کالاهای دارویی به محافظت در برابر رطوبت، نور و دمای بالا نیاز دارد.
  • بستهبندی کالاهای الکترونیک: تلفن همراه، کامپیوتر، تبلت و هر محصول الکترونیکی دیگر به محافظت در برابر ضربه و رطوبت نیاز دارند. یک گزینه ایده‌آل برای این امر، یونولیت به‌شمار می‌آید.
  • بستهبندی محصولات کشاورزی: در محصولات کشاورزی کمتر از یونولیت استفاده می‌شود، اما در اینجا هم این کالا محافظت خوبی ارائه می‌دهد. سبزیجات، میوه و تره بارها می‌توانند از این حفاظت به خوبی استفاده کنند.
  • بستهبندی محصولات صنعتی: محصولات صنعتی مانند لوازم خودرو و لوازم خط تولید کارخانه‌ها به محافظت در حمل‌ونقل نیاز دارند. انواع بسته بندی یونولیت باکیفیت در اینجا نیز انتخابی مناسب برای این قطعات است.

Picture3

انواع بسته بندی یونولیت

با توجه به کاربردهای این کالا، یونولیت برای انواع مختلفی از بسته‌بندی استفاده می‌شود. برخی از این مدل‌ها و انواع به شرح زیر است:

  • بسته‌بندی شمع خودرو: این قطعه در خودرو نیاز است که به‌دقت کار کند و حساسیت بسیار بالایی دارد. همچنین نگهداری از آن از زمان تولید تا هنگام حمل‌ونقل و استفاده نیازمند مراقبت و محافظت خواهد بود. بنابراین یکی از انواع بسته‌بندی‌های یونولیت می‌تواند برای این کالا استفاده شود.
  • نیازی به توضیح نیست که آیینه‌ها به مراقبت بالایی نیاز دارند. از زمانی که یک آیینه در کارخانه یا کارگاه تولید می‌شود تا زمانی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد به‌طور مداوم در حال جابه‌جایی و در معرض خطر شکستن است. پس بسته بندی یونولیتی در اینجا نیز کاربرد دارد.
  • با توجه به یکی از کاربردهای یونولیت که در صنعت کشاورزی صورت می‌گیرد، یک نوع بسته‌بندی یونولیت در جعبه‌های حمل میوه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که یونولیت دارای وزن ناچیز و خاصیت ضدضربه است، این نوع بسته‌بندی را می‌توان به‌عنوان باکس حمل میوه استفاده کرد. با استفاده از این نوع بسته‌بندی میوه‌ها در هنگام جابه‌جایی و انتقال برای رسیدن به دست مصرف‌کننده آسیبی نمی‌بینند.

جمع‌بندی

در صنعت حمل‌ونقل، ایمنی و درست تحویل دادن کالا یک امر مهم به‌شمار می‌آید. ایمنی کالا نیز در گرو پوشش مناسب و محافظت درست از کالا است. بسته بندی یونولیت می‌تواند به این کار کمک شایانی کند. شرکت پوشش کالا یکی از بهترین مجتمع‌های تولید این نوع کالا است. با چندین سال سابقه در تولید بسته‌بندی‌های یونولیتی، می‌توانید بهترین کیفیت و قیمت را از این شرکت دریافت کنید.

پایان رپرتاژ آگهیمنبع: ايلنا