پایان بورس امروز 27 تیر 1402/ نماگر بازار رشد کرد، ارزش معاملات درجا زد!

بورستهران 1

بورس تهران امروز شاهد جهش بیش از 43 هزار واحدی شاخص کل بود. رشد نماگر بازار البته در حالی رقم خورد که در نهایت، حجم و ارزش معاملات خرد در جا زد اما با این حال، بیش از 980 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز بورس تهران تحت تاثیر اخبار بازنگری مصوبه افزایش نرخ خوراک، ورود مجلس به بحث این مصوبه و افزایش نسبی قیمت دلار، رشد شاخص کل را تجربه کرد. اگرچه برخی این رشد را به فشارهای فزاینده بر دولت نسبت می‌دهند و آن را نتیجه تهدید متانول‌سازان و اوره‌ای‌ها مبنی بر توقف تولید می‌دانند!

بر همین اساس برخی بر این باورند که رشد شاخص کل در روز جاری، رشدی دستوری بوده و روندی نیست که بازار به طور طبیعی طی کرده باشد. به ویژه اینکه به‌رغم ورود پول حقیقی، ارزش و حجم معاملات خرد نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشته است. ورود پول حقیقی را نیز البته می‌توان به شناسایی فرصت خرید در کف قیمت‌ها نسبت داد.

پایان بورس امروز 27 تیر 1402

عملکرد شاخص‌ها

امروز شاخص کل بورس تهران 43 هزار و 122 پله بالا رفت و با رشد 2.2 درصدی در ارتفاع یک میلیون و 999 هزار و 756 واحد ایستاد. شاخص هم‌وزن نیز امروز با رشد 15 هزار و 498 واحدی معادل 2.25 درصد رشد کرد و به سطح 703 هزار و 251 واحد رسید.

شاخص‌های آزاد شناور، بازار اول و بازار دوم هم به ترتیب با رشد 2.43 درصدی، 2.93 درصدی و 1.4 درصدی روبرو شدند. امروز شاخص کل فرابورس هم با رشد 581 واحدی روبرو شد و با افزایش 2.25 درصدی به ارتفاع 26 هزار و 387 واحدی رسید.

تاثیر نمادها

امروز نمادهای فولاد، فملی، شستا، وبملت، پارسان، تاپیکو و ومعادن بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند. در همین حال نمادهای شپنا، خودرو، شهر، فولاد، وبملت، حفارس و ذوب، پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی بودند.

مطالعه بیشتر: جلسه فوق‌العاده برای بررسی نوسانات بازار سرمایه برگزار می‌شود

امروز همچنین نمادهای آریا، وسپهر، خاور، صبا، انتخاب، شگویا و فجهان بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل فرابورس داشتند. در همین حال نیان، دی، کتوسعه، عالیس، زفجر، کرمان و شتوکا پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی بودند.

حجم و ارزش معاملات خرد

امروز حجم معاملات سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی به 11.3 میلیارد برگه سهم رسید که نسبت به روز گذشته 500 میلیون برگه سهم کاهش داشت! در همین حال ارزش معاملات خرد نیز در سطح 6 هزار و 873 میلیارد تومان قرار گرفت که نسبت به دیروز تغییری نداشت.

با این حال امروز 990 میلیارد تومان پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی وارد شد که نشان از شناسایی فرصت خرید از سوی سهامداران داشت. صندوق‌های درآمد ثابت نیز امروز با خروج 295 میلیارد تومانی پول حقیقی مواجه شدند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

تبلیغات توسط تجارت‌نیوز منبع: تجارت‌نیوز

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.