۶۰ نهالستان بخش خصوص در گلستان وجود دارد

۶۰ نهالستان بخش خصوص در گلستان وجود دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید سلامتی در گردهمایی مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ۳ کشور از وجود بیش از ۶۰ نهالستان بخش خصوصی در گلستان خبر داد و اظهار کرد: حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار اصله نهال با هدف توسعه فضای سبز، زراعت چوب و جنگل کاری در این نهالستان‌ها تولید شده است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در گلستان تا کنون هزار و ۲۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی گلستان شناسایی و برای کاشت نهال اقدام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: سهم گلستان در برش استانی طرح مردمی کاشت، یک میلیارد درخت در ۴ سال تولید و کاشت ۹ میلیون و ۶۴۰ اصله نهال جنگلی و ۲۵۰ هزار نهال مرتعی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در نهالستان قرق حدود ۲ میلیون و ۵۱۱ هزار اصله، نهالستان تاویر حدود ۲۸۵ هزار اصله، نهالستان سوسرا حدود ۲۷۸ هزار اصله و نهالستان قپان حدود ۱۴۵ هزار اصله نهال تولید شده است.

منبع: مهر

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.