ضبط و مزایده خودروها با پلاک جعلی با ظن قاچاق/ قطعات ماینرهای متروکه به فروش می‌روند

ضبط و مزایده خودروها با پلاک جعلی با ظن قاچاق/ قطعات ماینرهای متروکه به فروش می‌روند

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علیرضا نورنژاد در بازید از تعدادی از انبارهای جدید سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه شاهد تحولاتی در این سازمان هستیم به طوریکه توانستیم مشکل کمبود انبار و ساماندهی انبار را برطرف کنیم، اظهار داشت: تا پایان سال ١۴٠٠ اکثر انبارهای سازمان اموال تملیکی اجاره‌ای و امانی بود و ۵٨ هزار مترمربع انبار وجود داشت اما فقط در سال ١۴٠١ حدود ٨٠ هزار متر مربع انبار خریداری شد به عبارتی در یک سال معادل ٣٠ سال گذشته انبار تامین شد.

وی با اشاره به سرعت تعیین تکلیف کالاهای رسوبی با همکاری قوا و دستگاه‌های متولی گفت: سال گذشته ٣١ هزار میلیارد تومان کالا تعیین تکلیف شد که بخشی از این کالاها مشمول انهدام شدند.

معاون حقوقی سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه با همکاری دستگاه‌های متولی و سران قوا انقلابی در سازمان اموال تملیکی رخ داد، ادامه داد: از زمانی که دوربین‌ها در انبارها نصب شدند، وضعیت انبارها تعیین تکلیف شد و ساماندهی انبارها شکل گرفت و تجهیز انبارها ادامه دارد. از دیگر برنامه‌های دیگر افزایش قفسه‌بندی در انبارها بوده و درحالیکه در سال ١۴٠٠ حدود ٧ هزار و ٧٠٠ متر مربع قفسه وجود داشت فقط در سال ١۴٠١ بیش از ٢٧ هزار متر مربع قفسه بندی انجام شد.

وی افزود: سازو کار فروش در سازمان متنوع شده و در حال حاضر ٩۴ درصد فروش از طریق مزایده است تا همه آحاد مردم در شرایط رقابتی به خرید کالا دسترسی داشته باشند و یک اقدام مهمی که به اجرا رسید راه‌اندازی حراج خرده‌فروشی بود که برای اولین بار رخ داد و مصرف‌کننده واقعی با مراجعه به سایت ستاد ایران می‌تواند هر کالایی را در شرایط رقابتی خریداری کند و حراج خرده‌فروشی تقریبا هر هفته و هر روز انجام می‌شود و برای شرکت در این حراج نیازی به امضای الکترونیکی نیست.

نورنژاد در پاسخ به سوال ایلنا درباره خودروهای موجود در اموال تملیکی و دلیل وجود برخی از خودروها در انبارهای اموال تملیکی با پلاک و شماره‌گذاری شده، گفت: یکی از مشکلات ما در بحث خودرو در بودجه ١۴٠٢ حل شد و با قانون بودجه امکان پلاک گذاری و فروش این خودرو با پلاک ملی از طریق مزایده مجاز است.

وی تاکید کرد: البته برخی از خودروها دارای پلاک در انبار از دسته خودروهایی با پلاک جعلی هستند یعنی با پلاک جعلی از مناطق آزاد خارج شدند و با ظن قاچاق ضبط شده‌اند و این خودروها با پلاک جعلی هم به مزایده می‌روند.

معاون سازمان اموال تملیکی گفت: در حال حاضر ۵ هزار و ۵٨٧ دستگاه خودرو و موتور سیکلت در انبار اموال تملیکی وجود دارد که از این تعداد ٢ هزار و ۶١٩ دستگاه موتور سیکلت، ٢ هزار و ۶٢ دستگاه خودرو سواری و ٩٠۶ دستگاه خودرو ماشین‌آلات سنگین است.

نورنژاد همچنین در پاسخ به سوال دیگر ایلنا درباره تعیین تکلیف ماینرها اظهار داشت: برای بخش قابل توجهی از این ماینرها حکم برائت صادر شده که با تشخیص مراجع قضایی حکم استرداد صادر شده اما با این شرط استرداد می‌شود که متصل به برق شهری نشوند.

وی در پاسخ به این سوال که برای ماینرها که حکم برائت دریافت نکرده‌اند چه تصمیمی گرفته می‌شود، گفت: هنوز برای ماینرهایی که محکومیت قطعی دارند، تصمیمی گرفته نشده و در فروش ماینرها آسیب‌هایی مطرح است البته بحث فروش دستگاه ماینر مطرح نیست بلکه قطعات ماینرهای متروکه به فروش می‌رود.

خبر در حال تکمیل می باشد…منبع: ايلنا

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.