واردات ۲۴۱ خودرو سواری در بهار ۱۴۰۲

واردات ۲۴۱ خودرو سواری در بهار ۱۴۰۲

به گزارش ایلنا از وزارت اقتصاد، براساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ ، آمار انواع خودروی سواری وارد شده به کشور ذیل ردیف تعرفه ۸۷۰۳ ، تعداد ۲۴۱ دستگاه و به ارزش ۵.۶ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۱۷.۹۵ در صدی در تعداد و ۴۵۲.۰۳ در صدی در ارزش دلاری داشته است .

عمده خودروهای وارداتی شامل « آمبولانس » و خودروهای سواری با برند « ZOTYE » ، « چانگان » و « بنز » بوده است .

170491693

در بررسی اطلاعات واردات انواع خودروی سواری از ابتدای بهمن ماه سال ۱۴۰۱ تا ۳۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۲ ، مشاهده می‌شود تعداد ۲۴۶ دستگاه خودرو به ارزش ۵.۴ میلیون دلار وارد کشور شده است . در این مدت عمده خودروهای سواری وارد شده به کشور توسط شرکت « پارس خودرو » با ۹۰ دستگاه خودرو به ارزش ۹۶۶ هزار دلار صورت گرفته که سهمی بالغ بر ۱۷.۹۶ درصد از ارزش و ۳۶.۵۹ درصد از تعداد کل خودروها را شامل می‌شود.

شرکت‌های « پاکرو سبز قشم » و « مهندسی مانی مهر آب خاک » نیز پس از آن ، به ترتیب در جایگاه دوم و چهارم جدول قرار دارند .

2

۷۶۸ خودرو سواری در جریان تشریفات ترخیص

از اول بهمن ماه ۱۴۰۱ تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ ، بر اساس آخرین اطلاعات استخراج شده از سامانه آمار تجارت خارجی سازمان، ۷۶۸ دستگاه خودرو به ارزش ۱۲.۵ میلیون دلار به دلیل عدم دریافت مجوزهای ترخیص ، عدم صدور کد رهگیری بانک و یا عدم پرداخت حقوق ورودی در جریان انجام تشریفات ترخیص هستند . از این تعداد خودرو بیشترین میزان به لحاظ ارزش ، متعلق به « شرکت تجارت بین المللی و پشتیبانی کرمان خودرو » به تعداد ۳۰۰ دستگاه بوده است که سهمی بالغ بر ۴۸ درصد از ارزش و ۳۹ درصد از تعداد خودروهای سواری در جریان تشریفات ترخیص را تشکیل می‌دهد .

پس از آن ، « شرکت سایپا » با ۳۲۷ دستگاه خودرو و با سهم ۲۹ درصد از ارزش و ۴۳ درصد از تعداد و « بازرگانی کوشا خودرو نگین » با ۵۳ دستگاه خودرو ، با سهم ۹ درصد از ارزش و ۷ درصد از تعداد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

3

عمده خودروهای سواری در جریان تشریفات ترخیص طی مدت مورد بررسی، متعلق به گمرکات « شهید باهنر بندرعباس » ، «غرب تهران » و « تهران امور واردات » به ترتیب با سهم های ۴۸ ، ۳۰ و ۷ درصد از ارزش دلاری خودروها بوده است.

انتهای پیام/منبع: ايلنا

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.