حذف آپشن جنجالی از قرارداد پرسپولیسی‌ها/ مورد عجیب پورعلی‌گنجی و اسدبیگی

حذف آپشن جنجالی از قرارداد پرسپولیسی‌ها/ مورد عجیب پورعلی‌گنجی و اسدبیگی

بعد از انتشار ارقام قراردادهای بازیکنان، مربیان و سایر اعضای تیم پرسپولیس مشخص شد قهرمان دوگانه فصل قبل که به‌صورت خودکار صاحب سوپرجام هم شد در مقایسه با برخی تیم‌های مدعی دیگر مجموعه خیلی گرانی هم نبود. غیر از سه مورد قرارداد درباره بازیکنان خارجی مثل لوکادیا، دیاباته و پریرا که از آنها خیری هم ندید، پرسپولیس ولخرجی دیگری نداشت و حتی رقم قرارداد برخی از اعضای این تیم پایین‌تر از حد تصور بود.
با این حال بعد از افشای لیست مربوط به ارقام قراردادها و آپشن‌ها به برخی نکات و مسائل مربوط به این موضوع می‌توان اشاره کرد.
مگر پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود؟

در آپشن‌های مربوط به قرارداد اعضای تیم پرسپولیس و در دو مورد آپشن‌هایی مربوط به لیگ قهرمانان آسیا دیده می‌شود. یکی از آپشن‌ها مربوط به صعود از مرحله گروهی به دور یک شانزدهم است که برای برخی نفرات آپشن‌های ۵ و ۱۰ درصدی به همراه دارد. در آپشن دیگر هم ذکر شده صعود به دور نهایی. در واقع اگر پرسپولیس به فینال آسیا برسد هم برخی نفرات آپشن‌های ۵ درصدی دیگری دریافت خواهند کرد. این آپشن‌ها اما قبل از شروع فصل گذشته در قرارداد پرسپولیسی‌ها گنجانده شده در حالی که این تیم اصلاً در لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشت و مشخص نیست چرا اصلاً بحث آسیا در قراردادهای قبلی دیده می‌شود.
فقط سه نفر آپشن صعود از مرحله گروهی را می‌گرفتند؟

در شرایطی که مشخص نیست چرا آپشن‌های مربوط به لیگ قهرمانان آسیا در قرارداد پرسپولیسی‌ها گنجانده شده اما یک مورد عجیب هم در آپشن‌ها دیده می‌شود. مثلاً اینکه آپشن صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان فقط جلوی نام سه بازیکن دیده می‌شود. علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی و احمد گوهری سه بازیکنی هستند که این آپشن را دریافت می‌کنند اما چرا؟ عجیب‌تر اینکه عدد این آپشن در مورد فرجی و بیرو ۵ درصدی است اما برای گوهری ۱۰ درصد ذکر شده که مشخص نیست چرا.

چرا برخی بازیکنان آپشن فینال را ندارند؟

در مورد دیگر مربوط به آپشن‌ها مشخص نیست چطور مقابل نام ۲۱ نفر از اعضای تیم آپشن مربوط به حضور در فینال لیگ قهرمانان وجود دارد اما در خصوص ۲۵ نفر دیگر ذکر نشده است. از بین بازیکنان پرسپولیس مقابل نام وحید امیری، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی عبدی، سینا اسدبیگی، عیسی آل‌کثیر، فرشاد فرجی، احمد گوهری، حامد پاکدل، محمدمهدی احمدی، شیخ دیاباته، گئورگی گولسیانی و یورگن لوکادیا این آپشن دیده نمی‌شود اما از بین خارجی‌ها وحدت هنانوف این آپشن را آن هم نه به‌صورت درصدی بلکه به شکل مبلغی دارد. البته به نظر می‌رسد تفاوت رقم قرارداد مدافع تاجیک با سه بازیکن خارجی دیگر باعث شده این آپشن برای او در نظر گرفته شود اما سؤال اینجاست که چرا مقابل نام برخی بازیکنان داخلی این آپشن دیده نمی‌شود یا چرا آپشن بیرانوند ۱۰ درصد است و بقیه ۵ درصد؟
مورد عجیب پورعلی‌گنجی و اسدبیگی

در حالی که تقریباً در مورد تمام بازیکنان پرسپولیس آپشن قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی فعال است و بابت این دو آپشن ۱۰ و ۵ درصد روی قراردادشان خواهد آمد یا به خارجی‌ها به‌صورت رقمی در نظر گرفته شده اما عجیب است که در لیست منتشرشده آپشن قهرمانی مرتضی پورعلی‌گنجی به جای ۱۰ درصد، ۵ درصد است اما چرا؟ یا سینا اسدبیگی اصلاً آپشن قهرمانی لیگ و حذفی را ندارد که مشخص نیست چرا؟ محمدمهدی احمدی هم که قرار است در پرسپولیس ماندنی شود از آپشن‌های قهرمانی محروم بود هر چند او برعکس اسدبیگی اصلاً در تیم حضور نداشت و قرضی به نفت مسجدسلیمان رفته بود.

حذف آپشن جنجالی از قرارداد پرسپولیسی‌ها/ مورد عجیب پورعلی‌گنجی و اسدبیگی

چرا رقم قرارداد دو دستیار ایرانی یحیی اینقدر پایین است؟

در فهرست منتشر شده رقم قرارداد محمد عسگری مربی – آنالیزور پرسپولیس فقط ۱ میلیارد تومان و برای مهرداد خانبان ۹۰۰ میلیون تومان درج شده که عدد بسیار پایینی برای یازده ماه کار طاقت فرسا در پرسپولیس به حساب می‌آید. عجیب‌تر اینکه مقابل نام محمد عسگری هیچ آپشنی دیده نمی‌شود در حالی که ماساژورها و اعضای رسانه‌ای هم پاداش قهرمانی‌ها را به‌عنوان آپشن در قراردادشان دارند. با وجود این حتی اگر در مورد آپشن‌های قرارداد این دو مربی اشتباه شده باشد سؤال اینجاست که چرا رقم قرارداد این دو مربی در مقایسه با دستیاران خارجی یحیی و کریم باقری اینقدر پایین‌تر است. گفتنی است به خاطر همین رقم‌ها بود که عسگری و خانبان قصد تمدید نداشتند و تا آستانه جدایی هم رفتند اما با افزایش ۲۵ درصدی هم رقم قرارداد آنها نسبت به مربیان دیگر تیم‌ها پایین خواهد بود.

آپشن ویژه از قراردادهای جدید حذف شد

باشگاه‌های متمول بعضاً آپشن‌هایی مثل رضایت مدیرعامل، رضایت سرمربی، تعداد مورد نظر بازی، کلین‌شیت، گل زده و … را در قرارداد بازیکنان خود می‌گنجانند تا دریافتی آنها را به شکل کاملاً خودجوش بالا ببرند چون تقریباً بیشتر این آپشن‌ها قابل دسترسی است و بازیکنان به آنها دست می‌یابند. فصل قبل استقلال چند تا از این آپشن‌های عجیب و غریب را داشت و در قرارداد پرسپولیسی‌ها آپشن رضایت مدیرعامل هم دیده می‌شد اما یک مقام مسئول در باشگاه پرسپولیس اعلام کرده این آپشن از قراردادهای جدید بازیکنان پرسپولیس برداشته و حذف شده است که اگر واقعاً اینگونه باشد قدم رو به جلویی برای این باشگاه به حساب می‌آید.

منبع: خبرورزشی

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.