اجرای بزرگ ترین عملیات بررسی ایمنی پله برقی های مترو

 اجرای بزرگ ترین عملیات بررسی ایمنی پله برقی های مترو     به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه؛ مسعود درستی با اشاره به حادثه پله برقی ایستگاه شهید بهشتی گفت: به منظور پیش گیری از بروز حوادث و خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث پله برقی و افزایش ایمنی مسافران مترو، در یک برنامه عملکرد ایمنی تمامی پله برقی‌های متروی تهران در خطوط هفت‌گانه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: میزان پله های برقی مترو که به دلیل نقص فنی از خدمات رسانی به شهروندان باز می مانند نسبت به تعداد تمامی پله های برقی مورد بهره برداری، کمتر از یک درصد است اما با توجه به اهمیت ایمنی پله برقی ها، برای اولین بار در این طرح با ارزیابی خیلی سخت گیرانه عملکرد سیستم های ایمنی پله های برقی را مورد ارزیابی قرار می دهیم و در صورت بروز کوچکترین خطا با از مدار خارج کردن پله ها از چرخه بهره برداری اقدام به رفع عیب می کنیم.
درستی خاطرنشان کرد: ممکن است خاموشی پله های عیب یابی شده از یک هفته تا یک ماه به طول بیانجامد تا نقص شناسایی شده به طور کامل برطرف شود. دلیل این خاموشی ها خرابی نیست و تنها به‌خاطر افزایش ضریب ایمنی این پله برقی ها از مدار خارج می شوند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده، تمام تلاش خود را می کنیم تا اول مهر ماه تمامی هزار 193 پله برقی موجود در مترو به دقت از لحاظ عملکرد و ایمنی بررسی شوند تا میزان نقص فنی پله برقی ها را به حداقل برسانیم اما نباید فراموش کنیم که پله برقی نیز همانند هر وسیله مکانیکی دیگر امکان خرابی دارد اگرچه با تعمیر و نگهداری دوره‌ای پله‌برقی‌ها در مترو، این خرابی ها را به حداقل رسانده ایم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با اشاره به این که عملیات بررسی ایمنی پله برقی ها با هدف حذف حوادث پله برقی در خطوط هفت‌گانه مترو در دستور کار نیروهای فنی قرار گرفته است گفت: به موازات بررسی ایمنی پله برقی ها، کار اورهال آنها نیز در دست انجام است.
درستی با بیان این که مشکلاتی که پله برقی های خاموش به عنوان یک ضرورت در ایستگاه های مترو، برای مسافران ایجاد می کند را کاملاً درک می کنیم و اعتقاد داریم در این زمینه حق با مردم است، خاطرنشان کرد: سلامت و ایمنی شهروندان و مسافران شهر زیر زمینی در اولویت قرار دارد و قول می دهیم تمام توان خود را به کار گرفته تا زمان خاموشی پله برقی ها کاهش یابد تا مردم بتوانند با آسایش بیشتری در ایستگاه های مترو تردد کنند.

منبع: اکونا پرس

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.