پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی همدان در تیرماه

پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی همدان در تیرماه

حسن عروتی‌موفق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به فعالیت مدیریت درمان تامین اجتماعی در خدمات‌دهی به مردم با هدف افزایش رضایتمندی اظهار کرد: این مجموعه در بخش درمان مستقیم با دو بیمارستان و هفت مرکز درمانگاهی در حال خدمت است.

وی گفت: در بخش درمان غیر مستقیم نیز با یک‌هزار و ۴۰ مرکز قرارداد منعقد کرده‌ایم تا خدمات درمانی مورد نیاز به ۸۱۰ هزار بیمه‌شده تامین اجتماعی و مراجعه‌کنندگان محقق شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان ارائه خدمات بستری رایگان به بیمه‌شدگان بالای ۶۵ سال در بیمارستان‌های دولتی، خدمات بستری رایگان به بیمه‌شدگان در بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی بدون محدودیت سنی در شهرستان‌های فاقد بیمارستان ملکی متعلق به تامین اجتماعی و خدمات رایگان درمانی سرپایی، تشخیصی و بستری در بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی سازمان را از اقدامات این مجموعه برشمرد.

وی با اشاره به انجام یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار مورد ویزیت تخصصی و عمومی طی سال گذشته گفت: یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار مورد نسخه‌پیچی، ۱۷۰ هزار مورد مراجعه به آزمایشگاه، ۶۴ هزار مورد ویزیت مامایی، ۱۲ هزار مورد ام آر آی، ۱۳ هزار مورد سی تی اسکن ، ۶۵ هزار مورد مراجعه به رادیولوژی، ۳۳ هزار مورد بستری، ۱۹ هزار مورد عمل جراحی و ۶ هزار و ۵۰۰ مورد زایمان طبیعی از مهمترین خدماتی بوده که ارائه شده است.

*کلنگ‌زنی پروژه درمانگاه کبودراهنگ

عروتی‌موفق تاکید کرد: این خدمات در بیمارستان آتیه همدان، غرضی ملایر، هفت مرکز تخصصی و عمومی، پلی‌کلینیک شهید شهبازی، درمانگاه شهید سپهری، درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند، تویسرکان، اسدآباد، رزن و بهار ارائه شده است.

وی از فعالیت معاونت خرید راهبردی و رسیدگی به اسناد پزشکی در بخش درمان غیرمستقیم و پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد طی سال گذشته خبر داد.

مدیر درمان تامین‌ اجتماعی همدان تصریح کرد: با یک‌هزار و ۴۰ مرکز تشخیصی و درمانی طرف قرارداد شامل بیمارستان‌های دولتی و غیر دولتی، مطب‌ها، درمانگاه‌های خصوصی و دولتی، مراکز تشخیص طبی اعم شامل آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها و … قرارداد منعقد کرده‌ایم.

وی از وضعیت مطلوب پرداخت مطالبات این مراکز خبر داد و افزود: در تیرماه امسال ۱۳۰ میلیارد تومان از بدهی به این مراکز تسویه شده و پرداخت کامل بدهی دانشگاه علوم پزشکی نیز به صورت تهاتر در دست انجام است.

عروتی در ادامه با اشاره به افتتاح درمانگاه شهرستان بهار طی سال گذشته اظهار کرد: پروژه درمانگاه کبودراهنگ نیز کلنگ‌زنی شده و اقدامات لازم برای طراحی نقشه آن در دست اقدام است.

*توسعه و استانداردسازی بخش اورژانس بیمارستان غرضی ملایر

وی توسعه و استانداردسازی بخش اورژانس بیمارستان غرضی ملایر با ۲۱ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: ۷ میلیارد تومان از این پروژه توسط یک خیر سلامت در ملایر تامین شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان احداث و تجهیز بخش دیالیز بیمارستان آتیه، راه‌اندازی آزمایشگاه تویسرکان، بازسازی و استانداردسازی واحد آزمایشگاه بیمارستان ملایر و عملیات توسعه و استانداردسازی واحد تغذیه و آشپزخانه بیمارستان همدان را از اقدامات انجام شده سال گذشته برشمرد.

* اخذ مجوز احداث بخش ویژه زایشگاه با هشت اتاق LDR

وی در ادامه طراحی و احداث درمانگاه تامین اجتماعی کبودراهنگ، ساخت درمانگاه تخصصی بیمارستان‌های غرضی و آتیه با ۷ هزار متر زیربنا، تجهیز بخش دیالیز بیمارستان غرضی و اخذ مجوز احداث بخش ویژه زایشگاه با هشت اتاق LDR را از برنامه‌های سال آینده برشمرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با اشاره به جذب ۱۲۷ نیروی سازمانی و شرکتی طی سال گذشته، از اقدام برای جذب و جایگزینی ۱۱۰ نیروی مورد نیاز در مراکز با برگزاری آزمون خبر داد و گفت: این مهم طی ماه‌های آینده انجام می‌شود.

وی از راه‌اندازی کلینیک دیابت و فشار خون در بیمارستان‌های آتیه و غرضی، درمانگاه نهاوند و پلی‌کلینیک شهیدشهبازی خبر داد و گفت: ۸۹ هزار پرونده بیماری‌ مزمن برای بیمه‌شدگان تشکیل شده و نسبت به کنترل فشار خون، دیابت، قلب و اعصاب و روان، اجرای غربالگری کانسربرست در افراد بالای ۳۰ سال و غربالگری کلورکتال در بیماران بالای ۵۰ سال نیز اقدام شده است.

پایان پیام/ ۳۱۴۰

منبع: فارس

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.