برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایمنی جاده‌ای در استان بوشهر

برگزاری کارگاه‌های آموزشی ایمنی جاده‌ای در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار مهر، بابک کاوه‌ییان صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: طرح ارتقای ایمنی کاربران جاده‌ای با هدف تأمین ایمنی و پیشگیری از تصادفات و تلفات ناشی از آن برای موتورسواران، دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها و رانندگان وانت بار و ادوات کشاورزی برگزار شد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: طبق آمارهای موجود بیشترین آسیب‌های وارده به راکبان موتورسیکلت هنگام تصادفات در ناحیه سر است که گذاشتن کلاه ایمنی تأثیر زیادی در کاهش مصدومیت ناشی از تصادفات را دارد که در همین راستا، از ابتدای سال‌جاری با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اهدا کلاه ایمنی به راکبین موتورسیکلت در شهرستان‌های استان بوشهر انجام شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افزود: اولویت برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اهدا تجهیزات ایمنی و برچسب‌های شبرنگ برای کارگران مناطق صنعتی حاشیه جاده‌های استان و روستاهای دارای بیشترین تصادفات موتورسواری است.

کاوه‌ییان ضمن اشاره به اینکه بیش از نیمی از تصادفات موتورسواری در جاده‌های استان مربوط به گروه‌های شغلی کارگری و کارمندی می‌باشد از مدیران دستگاه‌های اجرایی، مراکز صنعتی، نظامی، کارخانجات و غیره خواست که نسبت به آموزش کارکنان موتورسوار و تهیه کلاه ایمنی استاندارد برای آنها اهتمام ویژه ای داشته باشند و با تهیه سرویس‌های ایمن، تردد کارکنان با موتورسیکلت از منزل تا محل کار و برعکس را کاهش دهند.

کاوه‌ییان در ادامه به برگزاری دوره‌های آموزشی در روستاها اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به ضرورت آشنایی راکبین موتورسیکلت با مقررات بهره‌مندی از این وسیله نقلیه، ضمن هماهنگی با دهیاران و حضور کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک و پلیس‌راه اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با رویکرد کاهش تصادفات جاده‌ای انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: راکبان موتور سیکلت روستایی به دلیل نوع فعالیت در مسیرهای دسترسی به باغات، مزارع کشاورزی و تردد در طول شب با نصب بیش از ۱۲۰ قطعه برچسب شبرنگ به آشکارسازی این وسیله نقلیه در طول شب اقدام شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک در پایان افزود: میزان آموزش انجام شده به راکبان موتورسیکلت در هر مرحله ۳۰ نفر ساعت و میزان آموزش رانندگان وانت بار و ادوات کشاورزی ۲۰ نفر ساعت است.

منبع: مهر