ملت ایران نسبت به قرآن و عترت غیرت دارد

ملت ایران نسبت به قرآن و عترت غیرت دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی در سخنرانی آیین تعویض پرچم حرم مطهر بانوی کرامت که عصر امروز در صحن امام رضا علیه السلام این آستان مقدس برگزار شد با بیان اینکه میراث خاتم الانبیاء(ص) عبارت از قران و عترت است، اظهار کرد: عترت شامل کلماتی که از ائمه(ع) بما رسیده و سیره و رفتار ائمه(ع) می شود و پیامبر(ص) فرمودند قرآن و عترت با هم هستند تا روز قیامت و اگر به این دو تمسک کنید هرگز گمراه نمی شوید.

وی با بیان اینکه سید الشهدا(ع) در شب عاشورا به حضرت اباالفضل فرمودند از دشمن فرصت بگیر تا امشب را به ۴ عملی که دوست دارم بپردازم گفت: آن چهار عمل مورد علاقه امام حسین علیه السلام در این دنیا عبارت از قرائت قرآن، خواندن نماز، استغفار و دعا بود که نشان دهنده اهمیت قران در سیره رفتاری ائمه علیهم السلام است.

استاد حوزه علمیه یکی از معجزاتی که بعد از شهادت اباعبدالله(ع) اتفاق افتاد را قرآن خواندن سر بریده امام حسین علیه السلام از بالای نیزه و در جاهای مختلف بود، افزود: این معجزه بزرگ به ما می گوید در تمام امور زندگی، در سخت ترین شرایط و ابتلائات شدید به قرآن پناه ببرید زیرا قران برای ما کتاب هدایت پناهگاهی مستحکم است.

وی تصریح کرد در روایات بیان شده است که قرائت قرآن بالاترین ذکر است و از معصوم نقل شده است کسی که می خواهد سعه صدرش زیاد شود و آستانه تحملش در مشکلات بالا برود زیاد قرآن بخواند.

مؤمنی با بیان اینکه دشمن در سال‌های اخیر فهمیده است که تمام نقشه هایش با تمسک شیعیان به قرآن و عترت نقش بر آب می شود، افزود: به همین خاطر در سال های اخیر به طرق مختلف نسبت به ائمه(ع) و حرم های مطهرشان جسارت کردند تا حضور مردم را در حرم ها کم رنگ کنند و از طرف دیگر خواستند با جسارت به قرآن این کتاب هدایت را از چشم مردم و جوانان بیندازند و عظمتش را کم کنند.

وی با بیان اینکه با این حرکت های دشمن عرض ادب نسبت به قرآن و عرض ارادت به حضرات معصومین علیهم السلام در میان مردم ما بیشتر خواهد شد، گفت: دشمن بداند که نمی تواند این کتاب شریف را از چشم مردم بیندازد زیرا مردم نسبت به قرآن غیرت دارند و هر روز احترام و ادبشان نسبت به قرآن بیشتر خواهد شد.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت اضافه کرد: ما با قرآن عهد می بندیم که اگر دیگران این مصحف را زیر پا گذاشتند و جسارت کردند ما این قرآن را روی سرمان می گذاریم و به آن احترام می گذاریم.

وی در ادامه با اشاره به آغاز ماه محرم به حضور حضرات معصومین در مجالسی که به یاد امام حسین علیه السلام بر پا می شود بر اساس روایات تصریح کرد و گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند از شب اول محرم ملائکه در عرش پیراهن جدم اباعبدالله الحسین علیه السلام را آویزان می کنند که این پیراهن دو ویژگی دارد؛ اول اینکه چاک چاک است و دوم اینکه آغشته به خون جدم اباعبدالله(ع) است و ما و شیعیانمان با بصیرتی که داریم این را می بینیم و برای امام حسین علیه السلام از شب اول محرم اقامه عزا می کنیم.

پایان پیام/78023

منبع: فارس