ضرورت ساماندهی فوری دستفروش ها و باربرها در بازار تهران

ضرورت ساماندهی فوری دستفروش ها و باربرها در بازار تهران

به گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر، عصر سه شنبه در حاشیه برگزاری دومین جلسه چاره اندیشی مخاطرات بازار تهران اظهار داشت: طبق دستور استاندار مقرر شد که برای ساماندهی بازار تهران، تمام دستگاه‌ها پای کار باشند و شهرداری تهران را که به عنوان متولی اصلی ساماندهی بازار در نظر گرفته شده را همیاری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر اینکه بازار تهران نیازمند اقدامات کوتاه، میان و بلند مدت است، گفت: رسیدگی به شرایط اضطرار و بافت‌های خطرناک، در حوزه اقدامات کوتاه مدت است که باید به آن توجه جدی شود.

یزدی مهر بهسازی و بازسازی بافت بازار و تشکیل کارگروه‌های مناسب را نیز از اقدامات میان مدت برشمرد و افزود: برآوردهای کلان نیز از جمله اقدامات بلند مدت محسوب می‌شوند که باید به فراخور زمان به همه این موارد رسیدگی شود.

وی در ادامه به انتقال مشاغل مزاحم از بازار تهران نیز اشاره کرد و عنوان داشت: ضروری است که به قید فوریت ساماندهی دستفروش ها و باربرها در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به بافت میراث فرهنگی و همچنین موقوفات اداره اوقاف نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ۳۰ درصد از بازار سهم اوقاف است، ورود جدی این سازمان الزامی می‌باشد.

یزدی مهر همچنین به تشکیل سازمان نوسازی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حادثه هیچ گاه خبر نمی‌کند و ایمنی بازار موضوعی نیست که بتوان آن را به تعویق انداخت و باید برای موارد مطروحه که چالش زا شده اند تدابیر عملیاتی صورت بگیرد.

منبع: مهر

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.