ترامپ و ۵ نامزد جمهوری‌خواه شرایط لازم برای اولین مناظره انتخاباتی را احراز کردند

ترامپ و ۵ نامزد جمهوری‌خواه شرایط لازم برای اولین مناظره انتخاباتی را احراز کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکا گزارش دادند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، «نیکی هیلی»، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، «ران دی‌سانتیس»، فرماندار کالیفرنیا، «کریس کریستی»، فرماندار سابق نیوجرسی، «ویورک راماسوامی»، کارآفرین آمریکایی و «تیم اسکات»، سناتور آمریکایی ملاک‌های لازم را برای حضور در نخستین مناظره انتخاباتی احراز کرده‌اند.

طبق قوانین کمیته ملی جمهوری‌خواهان هر یک از نامزدها در صورت رسیدن به برخی ملاک‌های معین در نظرسنجی‌های انتخاباتی و درآمدزایی می‌توانند وارد گردونه رقابت برای انتخاب نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری شوند.

علاوه بر این، مایک پنس، معاون پیشین رئیس‌جمهور آمریکا هم حائز شرایط لازم در نظرسنجی‌ها است اما از لحاظ درآمدزایی انتخاباتی هنوز نتوانسته ملاک جذب درآمد از طرف ۴۰ هزار اهداکننده را احراز کند.

نخستین مناظره بین نامزدهای جمهوری‌خواه قرار است هفته آینده برگزار شود. این مناظره برای انتخاب نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا است که قرار است با «جو بایدن»، رییس‌جمهور آمریکا برای ورود به کاخ سفید رقابت کند.

شصتمین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز ۵ نوامبر ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

در حال تکمیل…

منبع: فارس