شاهرخی: واقعیت فوتبال ما با قهرمانی در جام ملت‌ها فاصله دارد/ حریفان ما تیم‌هایی بودند که چشم‌بسته هم آنها را می‌بریم

شاهرخی: واقعیت فوتبال ما با قهرمانی در جام ملت‌ها فاصله دارد/ حریفان ما تیم‌هایی بودند که چشم‌بسته هم آنها را می‌بریم – اخبار ورزشی –

همایون شاهرخی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر هنگ‌کنگ اظهار داشت: نتیجه‌ای که انتظار می‌رفت به دست آمد. از طرف دیگر این بازی‌ها می‌تواند حکم دیدارهای تدارکاتی را برای جام ملت‌های آسیا داشته باشد. هنگ‌کنگ تیمی نبود که ایران را به دردسر بیندازد، ولی به هر حال پیروزی در هر مسابقه می‌تواند اهمیت داشته باشد.

کعبی: تیم ملی با وجود شخصیت بالا، کار سختی برای قهرمانی دارد/ باید به بازیکنان جوان فرصت داد

شاهرخی در مورد اینکه تیم ملی با هدایت امیر قلعه‌نویی صاحب 9 برد و یک تساوی شده است، خاطر نشان کرد: طبیعتاً این آمار خوب است و برنده شدن هم می‌تواند شخصیت تیمی را بالاتر ببرد، ولی باید دید ما چه تیم‌هایی را شکست داده‌ایم. ما معمولاً برابر تیم‌هایی بازی کرده‌ایم که یک سر و گردن از آنها بالاتر هستیم و می‌دانیم چشم‌بسته هم مقابل‌شان به پیروزی می‌رسیم. مهم این است که بتوانیم در بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های قوی بازی کنیم تا ضعف‌های‌مان مشخص شود و آنها را برطرف کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «تیم ملی فوتبال کشورمان چقدر برای قهرمانی در جام ملت‌ها شانس دارد؟»، گفت: واقعیت‌ها و رؤیاها دو واژه متفاوت هستند. واقعیت فوتبال ما با قهرمانی در جام ملت‌ها فاصله دارد، چون برای موفقیت باید برنامه‌ریزی و مدیریت درست داشته باشیم، ولی فوتبال ما همیشه در این زمینه با مشکل مواجه بوده است. شاید اتفاقات بتواند موفقیت‌هایی را رقم بزند، ولی اگر بخواهیم با واقعیت‌ها صحبت‌ کنیم می‌توان گفت که کار ما چندان آسان نیست. شما ببینید که ژاپن چند دهه پیش در فوتبال چه شرایطی داشت و حالا به کجا رسیده است.

عزت‌اللهی: ازبکستان قابل احترام بوده و همیشه مقابل ما جنگیده است/ حضور قلعه‌نویی در تاشکند نقطه قوتی برای ماست

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به یادآوری اینکه تیم ملی برای رسیدن به فینال جام ملت‌ها با تیم‌هایی چون ژاپن، عربستان و استرالیا روبه‌رو نخواهد شد، تصریح کرد: به هر حال قرعه و شانس هم می‌تواند عوامل تعیین‌کننده‌ای باشند، ولی ما در جام ملت‌ها نمی‌توانیم تیمی را دست‌کم بگیریم. آرزوی من موفقیت تیم ملی است، ولی قطعاً در جام ملت‌ها کار سختی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم