منچستریونایتد آماده فروش گرین‌وود/ رقابت‌ اسپانیایی‌ها و انگلیسی‌ها بر سر میسون

منچستریونایتد آماده فروش گرین‌وود/ رقابت‌ اسپانیایی‌ها و انگلیسی‌ها بر سر میسون – اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میسون گرین‌وود که این فصل عملکرد خوبی از خود در ختاته به نمایش گذاشته، مورد توجه باشگاه‌های لالیگایی و لیگ برتری قرار گرفته است، این در حالی است که گفته می‌شود منچستریونایتد هم آماده فروش این مهاجم انگلیسی است. اواخر ماه ژانویه 2022 (بهمن 1401) بود که گرین‌وود متهم به ضرب شتم نامزد سابق خود شد و همین باعث شد تا باشگاه منچستریونایتد اعلام کند تا تکمیل تحقیقات مستقل و داخلی این باشگاه، این بازیکن حق تمرین و بازی کردن با پیراهن این تیم را نخواهد داشت. با وجود اینکه او در بهمن ماه 1402 از اتهامات وارده تبرئه شد، باشگاه منچستریونایتد در نهایت به خاطر فشارهای داخلی و خارجی تصمیم گرفت تا این بازیکن را با قرارداد یکساله به ختافه قرض دهد.

گرین‌وود پس از نزدیک به یک سال و نیم دوری از میادین، این فصل در 11 بازی از رقابت‌های مختلف برای ختافه به میدان رفته و در کنار به ثمر رساندن 4 گل، 3 پاس‌گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است. بر اساس گزارش نشریه انگلیسی «سان»؛ این مهاجم 21 ساله به این نتیجه رسیده که دوران حضورش در منچستریونایتد به پایان رسیده و از آنجایی که قرارداد او با منچستریونایتد تا پایان ماه ژوئن 2025 اعتبار دارد، مدیران این باشگاه انگلیسی هم مترصد فروش او هستند.

یک منبع آگاه که نامش فاش نشده به «سان» گفت: میسون از زمانی که به اسپانیا رفته، فوق‌العاده عمل کرده و همین شروع قدرتمندش در ختافه باعث شده تا نظرها را به خود جلب کند. چندین باشگاه اسپانیایی به دنبال به خدمت گرفتن گرین‌وود هستند و استعدادیاب‌های باشگاه‌های والنسیا و رئال سوسیه‌داد وضعیت او را زیرنظر دارند. بسیار بعید است که میسون به منچستریونایتد بازگردد. به نظر می‌رسد که گرین‌وود در حال لذت بردن از این بخش از دوران حرفه‌ای‌اش در اسپانیا است، جایی که واقعاً از لحاظ زندگی شخصی و زندگی حرفه‌ای‌اش در آنجا جا افتاده است. پس از یک سال بسیار سخت یا بیشتر، میسون احساس می‌کند که حالا دوران حرفه‌ای‌اش در حال پیشرفت است.

منچستریونایتد هم در سوی دیگر در حال جستجو برای یافتن مهاجمی جدید است، این در حالی که اریک تن‌هاخ تابستان اخیر موافق حفظ میسون گرین‌وود و استفاده از او بود اما اوضاع از دستان او خارج بود. طبق ادعای «سان»؛ منچستریونایتد حاضر است در صورت دریافت پیشنهادی بین 20 میلیون تا 25 میلیون یورو مهاجم جوانش را بفروشد.

پیشنهاد منچستریونایتد روی میز آنچلوتی/ کارلتو جانشین تن‌هاخ می‌شود؟

در حالی که گفته می‌شود والنسیا و رئال سوسیه‌داد نسبت به جذب گرین‌وود علاقه‌مند هستند و باشگاه ختافه هم به دنبال قطعی کردن قرارداد این مهاجم انگلیسی است، روزنامه اسپانیایی «آاِس» هم مدعی شد که باشگاه‌های لیگ برتری انگلیسی هم این فصل به طور مرتب استعدادیاب‌های خود را برای تماشای بازی میسون به اسپانیا فرستاده‌اند و در برتری 2 بر یک شنبه شب ختافه مقابل آلمریا در رقابت‌های لالیگا که یک گل بسیار زیبا هم به ثمر رساند، بازی او را از نزدیک زیر نظر داشته‌اند.

این مهاجم 21 ساله که محصول آکادمی باشگاه منچستریونایتد بوده و از 6 سالگی یعنی از سال 2007 در عضویت این باشگاه است، در سال 2018 بود که به تیم اصلی این باشگاه راه پیدا کرد. او بازی‌های قابل‌قبولی هم از خود در منچستریونایتد ارائه کرد اما حاشیه‌هایی که او در تیم ملی فوتبال انگلیس و منچستریونایتد داشت، دوران حرفه‌ای او را که می‌توانست درخشان‌تر باشد، تحت‌الشعاع قرار داد.

او که تا پایان ماه ژوئن 2025 تحت‌قرارداد باشگاه منچستریونایتد است، در 129 بازی برای این تیم به میدان رفته و آمار 35 گل‌زده و 12 پاس‌گل را از خود بر جای گذاشته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم