کمیته فنی اشتغال سبز در البرز ایجاد می‌شود

کمیته فنی اشتغال سبز در البرز ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، جلسه مشترک اداره کل محیط زیست و خانه صمت استان البرز، امروز-۲۶ تیرماه، با محوریت بررسی تعامل هرچه بهتر این دو مجموعه برگزار شد.

تشکیل کمیته فنی سبز

در این جلسه رضایی رئیس خانه صمت البرز گفت : یکی از اولویت‌ها و حمایت‌های خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز شهرک صنعتی اشتهارد است، ما باید به کمک تمامی دستگاه‌های اجرایی استان یک شهرک صنعتی مدرن و بروز احداث کنیم.

رئیس هیات مدیره خانه صمت افزود: با بررسی اقدامات صورت گرفته در سال گذشته می‌توان برنامه ای منطبق بر نیازها و ظرفیت‌های موجود برای سال جدید تدوین کرد.

رضایی ادامه داد: تشکیل یک کمیته مشترک فنی برای حل مشکلات محیط زیستی صنایع می‌تواند بسیار راهگشا باشد که در گام اول در استان و حتی در ادامه در شهرک‌های صنعتی استان مستقر و فعال شوند.

طرفدار اشتغال سبز هستیم

در ادامه جلسه درگی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز، گفت: مسئله بزرگی که اکنون این سازمان با آن مواجه است درصد بالای آلایندگی کارخانجات شهرک های صنعتی است، تعداد حدود ۱۵۰ کارخانه در شهرک صنعتی اشتهارد خروجی فاضلاب شان استاندارد نیست که تذکرات لازم برای اصلاح به ایشان ابلاغ شده است و با مشکلات عدیده ای روبرو است.

وی ادامه داد: ما طرفدار اشتغال هستیم و باید با برنامه‌های استراتژیک درست و صحیح بسمت اشتغال سبز قدم برداریم نه اینکه با بی تدبیری برخی از مسؤولین برخی از شرکت و کارخانجات در شهرک‌های صنعتی با هر میزان آلایندگی فعالیت کنند.

درگی ادامه داد: در اداره کل محیط زیست استان البرز مجموعه ای تحت عنوان خانه محیط زیست در شهرک های صنعتی بهارستان و خوارزمی ماهدشت افتتاح شده است که در واقع می‌تواند با محوریت سخنان آقای رضایی ریئس خانه صمت استان البرز هم راستا باشد.

آموزش یکی از اولویت های محیط زیست اشتهارد

کوثری، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان اشتهارد نیز گفت: اشتهارد مشکلات زیر ساختی زیادی که در سال‌های گذشته داشته که کماکان هم با آن دست و پنجه نرم می‌کند .

وی افزود: ما از سال گذشته سعی کرده‌ایم بحث آموزش را سرلوحه کارمان قرار بدهیم که از همین که در سال گذشته برای واحدهای HSE تمام کارخانجات برنامه آموزشی مدیریت زباله‌های صنعتی برگزار کردیم و در سال جاری هم کارگاه آموزشی با حضور ریاست دادگستری استان البرز برگزار شد.

خانه صمت به دنبال حمایت از صنعتگران

در ادامه حسین رجبی دبیر کل خانه صمت گفت: قطعاً با تشکیل کارگروه تخصصی خانه محیط زیست در سطح استان البرز با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت و سازمان حفاظت از محیط زیست با کاهش هرچه بهتر آلایندگی های استان البرز مواجه خواهیم شد.

وی افزود: خانه صمت به دنبال تسهیل شرایط برای صنعتگران و تولیدکنندگان استان است که از سازمان محیط زیست هم انتظار می‌رود ضمن رعایت چهارچوب های زیست محیطی از صنعتگران نیز حمایت مقتضی صورت دهد.

پایان پیام/

منبع: فارس

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.