اکبری: استقلال و پرسپولیس از نظر فنی در یک حد هستند/ آبی‌پوشان کمبود بازیکن بازیساز دارند

اکبری: استقلال و پرسپولیس از نظر فنی در یک حد هستند/ آبی‌پوشان کمبود بازیکن بازیساز دارند – اخبار ورزشی –

یدالله اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی استقلال مقابل فولاد خوزستان در هفته دوازدهم لیگ برتر، اظهار داشت: بازی درگیرانه بود و فرصت آنچنانی خلق نشد. به نظرم بیشتر وقت بازی در میانه میدان بود با ذکر این نکته که استقلال برای ثبت گل بیشتر فشار آورد. چند مرتبه‌ای هم مسابقه به دلیل پرتاب اشیاء متوقف شد. نکونام باید روی مهاجمان و هافبک‌ها بیشتر کار کند تا خلق موقعیت بیشتری صورت بگیرد. در این مسابقه با وجود اینکه تیم به سه امتیاز نیاز داشت، خلق موقعیت به اندازه کافی صورت نگرفت.

پرسپولیس و استقلال بدون محروم به دربی رسیدند

وی در ادامه افزود: در ابتدای فصل وقتی بازی استقلال را دیدم، کمبود بازیکن بازیساز را حس کردم. هنوز هم معتقدم که تیم به بازیسازی که توانایی ارسال پاس بالایی داشته باشد، نیازمند است. اصطلاحاً بازیساز با پاس طلایی در ترکیب استقلال نیست. اگر چه کسب نتیجه تساوی خارج از خانه قطعاً از شکست بهتر است، اما تیمی مانند استقلال نباید از چنین بازی‌هایی مانند فولاد راحت بگذرد. به هر حال میزبان با توجه به شرایطی که امسال در کسب نتایج و جدول داشته است، به یک امتیاز هم قانع بود، اما استقلال باید برای گلزنی بیشتر فشار می‌آورد. البته بازی مقابل فولاد همیشه سختی خودش را دارد، به ویژه در دیدارهای خانگی.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا آبی‌پوشان با چنین وضعیتی می‌توانند با دیگر مدعیان کسب قهرمانی بجنگند، گفت: به نظرم سپاهان تیم فوق العاده‌ای است و آنها شانس اول قهرمانی هستند. رقابت با سپاهان در کورس قهرمانی خیلی سخت است، ولی این مورد دلیلی نمی‌شود که آبی‌پوشان برای رسیدن به هدف‌شان نجنگند. اگر استقلال در بازی‌هایی مانند فولاد از کمترین موقعیت استفاده نکند، در آخر فصل زمان امتیازشماری برایش گران تمام می‌شود.

وی با اشاره به یکی از نقاط قوت تیم فوتبال استقلال، تصریح کرد: تیم امسال استقلال بعد حضور نکونام یکدست شده است. به نظرم این موضوع به انتخاب دستیاران مناسب نکونام بازی می‌گردد. از آنجایی که مهدی هاشمی‌نسب و محمد نوازی سابقه همکاری با استقلال را داشتند، به خوبی نیاز بازیکنان تیم را درک و به کنترل جو تیم کمک زیادی می‌کنند.

اکبری در مورد اخراج محمد نوازی در بین دو نیمه بازی فولاد خوزستان – استقلال در آستانه دربی پایتخت، یادآور شد: محمد نوازی از همان دوران بازی‌اش در استقلال عصبی بازی می‌کرد. به هر حال تحت شرایط مسابقه و رفتارهایی که پیش می‌آید، با مربی حریف درگیر شدند. متأسفانه او در روز دربی کنار تیم حضور ندارد. این اخراج می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد.

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به برگزاری دربی پیش روی تهران و رویارویی این تیم با پرسپولیس، خاطر نشان کرد: به نظرم امسال دو تیم از نظر فنی در یک حد هستند. مثلاً اگر استقلال در بازیسازی مشکل دارد، نقطه ضعف پرسپولیس در تمام‌کنندگی و نداشتن مهاجم مناسب است. این بازی ارتباطی به شرایط جدول ندارد. تیمی که با کمترین حاشیه و با تمرکز بالا در دربی حاضر شود، می‌تواند به نتیجه مناسب برسد. کسی نمی‌تواند نتیجه دربی را پیش‌بینی کند، امیدوارم در نهایت استقلال برنده دربی باشد و خوشحال از زمین خارج شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم