با اجرای الگوی کشت به حداکثر ظرفیت تولید می‌رسیم

با اجرای الگوی کشت به حداکثر ظرفیت تولید می‌رسیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: برنامه‌های ترویجی تحول‌گرا در مباحث کاربردی و در زمان خاص خود از ضروریات افزایش تولید است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان‌، دکتر رضا بهراملو که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: کشت در اراضی دیم و اراضی آیش مصرف کم آب و ارتقای بهره‌وری را در پی دارد.

وی در ادامه استان همدان را خاستگاه گیاهان دارویی دانست و گفت: کشت گیاهان دارویی در اراضی دیم به وسعت 2 هزار هکتار برنامه‌ریزی شده است.

بهراملو با بیان اینکه در برنامه انتقال یافته‌های
تحقیقاتی گیاهان دارویی هستیم، خاطرنشان کرد: کشت گیاهان دارویی حرکتی طبیعت محور است، که
امیدواریم با همکاری کشاورزان بیش از این میزان کشت نیز محقق شود چرا که علاوه بر افزایش تولید، اقتصادی نیز خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: در کشاورزی امروز باید از مولفه‌هایی چون دانش‌بنیان بودن، استفاده از نقشه‌ راه کشاورزی و یاوران تولید بهره برد.

وی اضافه کرد: بهره‌مندی از تجربه کشاورزان نمونه و پیشرو، ارتقای بهره‌وری ایجاد می‌کند چراکه تجربیات صاحبان ایده در بخش کشاورزی و عرصه تولید، در مزارع استان تسری پیدا می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در بودجه سال 1403 پیشنهاداتی در ارتباط با افزایش تولید صورت گرفته، افزود: با استفاده و تغییر در الگوی کشت، دنبال استفاده از حداکثر ظرفیت تولید هستیم.

۴۶

منبع: خبرآنلاین

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.