پاسخ آموزش و پرورش به شبهات مطرح‌شده درباره تقلب در امتحانات

پاسخ آموزش و پرورش به شبهات مطرح‌شده درباره تقلب در امتحانات

حجت‌الاسلام احمد حسین‌فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز، نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش کشور با حضور در کمیسیون گزارشی از نحوه برگزاری آزمون‌ها ارائه کردند.

وی افزود: این اولین سالی است که وزارت آموزش و پرورش متولی برگزاری آزمون‌ها در کشور می‌شود و ما شاهد برگزاری امتحانات توسط این وزارتخانه هستیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در گزارش نمایندگان سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش، موضوع تشکیل قرنطینه قبل از آزمون برای تکثیر سؤالات و کنترل و نظارت دقیق بر قرنطینه‌ها، مطرح شد.

حسین‌فلاحی خاطرنشان کرد: میهمانان جلسه در گزارش‌هایشان بر این نکته تأکید داشتند که اگرچه ابزارهای زیادی به‌ویژه در حوزه فضای مجازی برای تقلب در امتحانات وجود دارد، اما ما با کنترل دقیق جلوی تقلب در امتحانات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گرفته‌ایم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: نماینده وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سؤالات نمایندگان مجلس مبنی بر وجود شبهاتی درباره تقلب‌های گسترده در آزمون‌های برگزار شده توسط وزارت آموزش و پرورش، این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کاملاً رد و عنوان کرد که این‌ها در حد شبهه‌افکنی در فضای مجازی است و صحت ندارد.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: فارس