مطالبه گری حق مردم و پاسخگویی وظیفه مسئولان است

مطالبه گری حق مردم و پاسخگویی وظیفه مسئولان است

معصومه آمره در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وظیفه ذاتی رسانه بیان مشکلات و تبیین خدمات است و برچسب زنی به رسانه‌ها و تشکل‌های انقلابی که سابقه مطالبه گری آنان مشخص و دارای هویت رسانه‌ای قانونی در شهر قم هستند، جای بسیار تأسف است.

وی ادامه داد: مطالبه کردن از دستگاه‌های اجرایی و تقنینی ما را مجاب می‌کند که نسبت به تکالیف خود بیش از پیش حساس باشیم و در تصمیمات و اقدامات خود به مطالبه عمومی جامعه توجه کنیم.

آمره افزود: اگر مدیران ما بدانند که در قبال مسئولیت و ارائه وظایف خود شهروندانی ناظر، مطالبه گر و آگاه به حقوق شهروندی دارند به خود جرأت عدم پاسخگویی و کارشکنی و عدم تمکین به قانون را نخواهند داد.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر قم، ادامه داد: شورا به عنوان نهادی برآمده از آرای مردم، نقش مهمی در توجه به انتظارات شهروندی دارد و به همین منظور باید با پیگیری مطالبات و اجرای قانون در جهت اجرای درست وظایف خود گام بردارد.

آمره با اشاره به اینکه قانون برای هر عضو شورای شهر استقلال قائل شده تا بتواند آزادانه مطالب خود را مستدل بیان کند، گفت: از همان ماه‌های ابتدایی دوره ششم شورا، اعضای شورای شهر در صحن علنی پارلمان شهری، گلایه‌هایی را درباره عدم پاسخگویی شهردار و شهرداری قم نسبت به تذکرات قانونی اعضا مطرح می‌کردند و خواهند کرد، اما متأسفانه پیگیری لازم برای تحقق این خواسته‌ها انجام نشده است.

منبع: مهر

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.