۱۴۰ واحد صنعتی راکد آذربایجان غربی احیا شد

۱۴۰ واحد صنعتی راکد آذربایجان غربی احیا شد

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید سرتیپی بعدازظهر دوشنبه در آئین بزرگداشت روز صنعت و معدن و تجلیل از صنعتگران و معدن‌کاران آذربایجان غربی افزود: پارسال ۱۴۰ واحد راکد شامل ۸۰ واحد صنعتی، ۲۰ واحد معدنی و همچنین ۴۰ واحد در قالب مزایده‌های معدنی در این استان احیا شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه طبق گزارش مرکز آمار که آماری متقن است، ۲۸۰ فرصت شغلی در قالب سامانه رصد در کشور ایجاد شده است، ادامه داد: از این تعداد، ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجادی و مورد تأکید مرکز آمار، مربوط به این استان بوده است.

سرتیپی اظهار کرد: این آمار نشان می‌دهد که ۱۴.۲۸ درصد کل فرصت‌های شغلی احصا و تأیید شده توسط مرکز آمار در کشور طی سال گذشته مربوط به آذربایجان غربی بوده است.

وی یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که در حوزه کمک به بخش تولید در آذربایجان غربی با ابتکار استاندار آذربایجان غربی انجام شد، یکشنبه‌های حمایت از تولید بود که امیدواری بسیاری در بین اصحاب صنعت و معدن استان ایجاد کرده است.

سرتیپی با بیان اینکه بخش تولید هم در کنار حمایت‌های دولتی اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت این بخش و همچنین ارتقای شاخص‌های تولید فراهم کند، گفت: استفاده از فنّاوری روز و کارآمد در بخش تولید که راندمان را به میزان فزاینده‌ای افزایش می‌دهد، از جمله مواردی است که باید لحاظ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم با اشاره به تلاش دولت سیزدهم و مدیریت استان برای رفع واقعی موانع پیش روی تولید گفت: در این راستا کاهش فشار مالیاتی بر این بخش تمهید و با موفقیت اجرایی شد.

جواد کرمی افزود: در حوزه مالیاتی در کنار توجه به افزایش درآمدها به سمت کاهش فشار به تولیدکنندگان رفتیم بطوریکه ۴۱ درصد وصولی مالیات سال گذشته از طریق مقابله با فرار مالیاتی اتفاق افتاد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: یکی از این نتایج، کاهش نرخ بیکاری از افزون بر ۱۲ درصد سال ۱۴۰۰ به ۸.۶ درصد سال گذشته بود که البته همین رقم هم در بهار امسال به ۶‌.۷ درصد رسید که قابل توجه و بی سابقه است.

کرمی اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت در استان طوری است که واحدهای تولیدی دنبال نیروی کار هستند و همین امر بهبود وضعیت بازار کار را نشان می‌دهد.

وی گفت: مشکلی که در حوزه کار و اشتغال آذربایجان‌غربی وجود دارد، فرهنگ اشتغال پشت میزنشینی است که در صدد هستیم این فرهنگ را هم تغییر دهیم البته کار سختی در این خصوص داریم.

کرمی با تاکید بر اینکه ما مدافع واحدهای تولیدی در آذربایجان‌غربی هستیم، یادآور شد: البته باید در این مسیر، تولیدکنندگان هم ما را کمک کرده و همراهی کنند.

در این آئین برخی تولیدکنندگان و صنعتگران آذربایجان غربی نیز به بیان مشکلات حوزه‌های خود پرداختند.

منبع: مهر

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.