اگه می‌تونی منو بگیر!

اگه می‌تونی منو بگیر!

مروری بر 4 بازی پیش روی استقلال و پرسپولیس این پیش‌بینی را محتمل‌تر می‌کند که شاید یکی از این دو تیم کار راحت‌تری برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشد.

ایمان گودرزی؛ عصر امروز هفته بیست و ششم لیگ برتر برگزار شد و پرسپولیس در قائمشهر موفق شد نساجی را شکست دهد و استقلال نیز در آزادی در یک بازی نفسگیر ۲-۱ ‌ذوب آهن را شکست دهد. این نتایج باعث شد که اختلاف دو تیم همچنان در عدد یک باقی بماند.

اختلاف یک امتیازی استقلال با پرسپولیس در بالای جدول لیگ برتر به اندازه کافی این ذهنیت را برای طرفداران فوتبال به ویژه پیشکسوتان تیم‌های سرخابی پایتخت به وجود آورده که شاید آبی‌های تهرانی در شرایط برابر و کسب نتایج یکسان تا پایان هفته سی‌ام عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست بیاورند اما نگاهی به بازی‌های پیش رو و شرایط برگزاری آن احتمال برد استقلال را باز هم بیشتر کرده است.

پرسپولیس در ۴ بازی باقیمانده باید در یک بازی به بیرون از خانه برود. اما استقلال شرایطی متفاوت دارد.

پرسپولیس در دیدار مقابل هوادار در هفته بیست‌وهفتم، استقلال خوزستان در هفته بیست‌وهشتم و مس رفسنجان در هفته پایانی در تهران به مصاف رقبا می‌رود اما استقلال در حدفاصل باقی مانده تا هفته سی‌ام فقط یک بار برای بازی مقابل نساجی به قائمشهر خواهد رفت و ۳ دیدار دیگر را در تهران برگزار می‌کند.

شاگردان جواد نکونام بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن در تهران با فولاد خوزستان بازهم در تهران بازی دارند و در هفته بیست‌ و هشتم و بیست‌ و نهم به ترتیب مقابل گل‌گهر سیرجان و پیکان باز هم در تهران قرار خواهند گرفت تا این فرصت را داشته باشند که با خستگی و سفر کم‌تر به خارج از شهر امیدوارانه به فکر قهرمانی فکر کنند.

یک امتیاز بیشتر استقلال به علاوه ۴ بازی خانگی در تهران که حتی شاید بازی با پیکان هم به ورزشگاه آزادی تغییر مکان بدهد، این احتمال را به وجود آورده که استقلال فرصت بهتری برای قهرمانی داشته باشد.

ناصر ابراهیمی: قهرمان هفته آخر لیگ مشخص خواهد شد

پیشکسوت پرسپولیس در مورد شرایط فعلی لیگ و کورس قهرمانی سرخابی ها در 4 هفته پایانی گفت:«رقابت فعلی بین استقلال و پرسپولیس من را به یاد اولین دوره لیگ برتر می‌اندازد که کار به هفته آخر کشیده شد و استقلال هم از ما امتیاز بیشتری داشت. ما باید در هفته آخر با فجر سپاسی بازی می‌کردیم و استقلال هم در انزلی با تیم ملوان بازی داشت؛ بازی‌ای که در آخرین دقایق آن ورق برگشت. دقیقاً یادم هست که در دقیقه 78 اسدی را به عنوان بازیکن تعویضی به زمین فرستادیم و همین بازیکن برای ما گل زد و موجب پیروزی تیم ما شد و در آن طرف هم استقلالی که شرایط امتیازی‌اش بهتر از ما بود به ملوان باخت تا ما قهرمان شویم. اتفاقی که معتقدم باز هم می‌تواند در این دوره با توجه به تیم بهتری که پرسپولیس در اختیار دارد باز هم برای پرسپولیس تکرار شود. همان زمان هم قرعه ما سخت‌تر از استقلال بود و ما بیشتر تحت فشار بودیم اما بازیکنان ما با روحیه بالا و با تمام وجود تلاش کردند و قهرمان شدند.»

اگه می‌تونی منو بگیر!

بهتاش فریبا: صبر رمز موفقیت استقلال است

پیشکسوت استقلال نیز در مورد شرایط آبی ها در هفته های باقیمانده و بازگشت این تیم مقابل ذوب آهن گفت:«استقلال چهار بازی دیگر پیش رو دارد که سه بازی این تیم خوشبختانه در تهران است و از این لحاظ به نفع استقلال خواهد بود و می‌توانند به کمک هواداران برنده این بازیها شوند. همانطور که دیدید هواداران صبور استقلال در بازی با ذوب تا ثانیه‌های آخر از این تیم حمایت کردند و نتیجه ان را هم دیدند.»

اگه می‌تونی منو بگیر!

جنگ بقا در پایین جدول؛ ویسی و ساکت به دنبال شگفتی سازی

با نتایجی که در هفته بیست و ششم لیگ برتر رقم خورد، رقابت برای بقا در انتهای جدول به اوج حساسیتش رسید. یک تیم 19 امتیازی، سه تیم 22 امتیازی به همراه پیکان 25 امتیازی با کوچک‌ترین لغزش و از دست دادن امتیاز شاید تمام اندوخته و داشته‌های‌شان را از دست بدهند.

صنعت نفت تماشاگر تقابل رقبا
صنعت نفت باز هم مثل فصل قبل روزهای سخت و پر استرسی را پشت سر می‌گذارد. آنها ضعیف‌ترین تفاضل گل را دارند که شاید همین برای‌شان دردسرساز شود. نفتی‌ها برخلاف چهار رقیب اصلی‌شان تقابلی با آنها نداشته و اصلاً هم بعید نیست در بازی‌های رودرروی آنها و نتایجی که رقم می‌خورد اتفاق خوبی برای‌شان بیفتد. تیم کمالوند ابتدا در اراک به مصاف آلومینیوم می‌رود و پس از آن با شمس‌آذر قزوین روبه رو می‌شود. ذوب‌آهن اصفهان حریف هفته بیست و نهم‌شان خواهد بود و روی کاغذ شاید مهم‌ترین بازی‌شان در هفته پایانی با تراکتور باشد. آن هم به شرطی که تبریزی‌ها برای رسیدن به جایگاه سومی نیاز به پیروزی داشته باشند.

اگه می‌تونی منو بگیر!

نساجی و سه بازی سرنوشت‌ساز
یکی از تیم‌های انتهای جدول که کار سختی برای بقا دارد همین نساجی قائمشهر است. شاگردان ساکت الهامی پس ار باخت به پرسپولیس 10 نفره و از دست دادن امتیاز حالا باید برای سه بازی بسیار حساس و تعیین‌کننده از چهاز بازی باقی‌مانده آماده شوند. همان طور که در بالا اشاره شد آنها ابتدا با استقلال خوزستان روبه رو می‌شوند که یک بازی شش امتیازی خواهد بود. پس از آن در خانه به مصاف استقلال می‌روند که این بازی برای آبی‌های پایتخت هم فوق‌العاده تعیین‌کننده است. به خصوص که در همان روز پرسپولیس هم در تهران از استقلال خوزستان پذیرایی می‌کند. نساجی بعد از این دو بازی سخت و در هفته بیست و نهم با هوادار روبه رو می‌شود. آخرین بازی آنها هم با فولاد در قائمشهر می‌باشد. تصور کنید هر دو تیم در آن روز برای بقا نیاز به سه امتیاز داشته باشند.

اگه می‌تونی منو بگیر!

پیکان و حساسیت دو بازی پایانی
رضا عنایتی تصور نمی‌کرد که در خانه به آلومینیوم اراک ببازد. او بی‌انگیزگی شاگردانش را یکی از دلایل این مهم می‌داند. شاید بازیکنان او به این باور اشتباه رسیده بودند که قطعاً در لیگ می‌مانند اما حتماً امروز دیگر این گونه فکر نمی‌کنند. پیکان بر اساس قرعه مسابقات در دو هفته پیش رو با ذوب‌آهن و تراکتور مصاف خواهد داد. این دو بازی خیلی برای حریفان اهمیت ندارد، چرا که نه شانس قهرمانی دارند و نه خطری تهدیدشان می‌کند. البته تراکتوری‌ها نیم نگاهی هم به جایگاه سومی دارند. اما برای پیکان هر کدام از این بازی‌ها حکم یک فینال را دارد. به خصوص دو هفته پایانی که فوق‌العاده تعیین کننده خواهد بود. پیکانی‌ها در هفته بیست و نهم در زمین فولادی به میدان می‌روند که خودش در آستانه سقوط قرار قراردارد. یک بازی شش امتیازی که نتیجه‌اش در سرنوشت دیگر تیم‌های پایین جدول هم تأثیرگذار است. او در هفته پایانی با استقلال روبه رو می‌شود. اگر تکلیف قهرمانی لیگ از سوی استقلال و بقای پیکان قطعی شده باشد، آن وقت این بازی کاملاً تشریفاتی می‌شود. اما اگر هر دو تیم به سه امتیاز بازی نیاز داشته باشند در آن صورت یک 90 دقیقه پر استرس را هواداران دو تیم شاهد خواهند بود.

اگه می‌تونی منو بگیر!

استقلال خوزستان دو فینال پیش رو
تساوی با سپاهان در اصفهان تمام معادلات تیم‌های بالا و پایین جدول را به هم زد. حالا استقلال خوزستان بیش از پیش به بقا امیدوار شده است. شاگردان پورموسوی در خوان اول از چهار بازی باقی مانده مهم‌ترین بازی فصل‌شان را انجام می‌دهند. جدال خانگی با نساجی آن قدر اهمیت دارد که شاید به قیمت ماندن برای‌شان تمام شود. همه چیز درباره شرایط آنها به حدی واضح و روشن است که نیازی به توضیح بیشتر نیست. شاگردان پورموسوی خیلی خوب می‌دانند که پیروزی و کسب امتیاز مقابل پرسپولیس در هفته بیست و هشتم، آن هم در تهران کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل باید نساجی را در اهواز شکست دهند. آنها در دو بازی پایانی هم با تیم‌های (مس رفسنجان و هوادار) روبه رو خواهند شد که انگیزه خاصی ندارند.

اگه می‌تونی منو بگیر!

270 دقیقه تعیین‌کننده برای فولاد
باخت خانگی به تراکتور شرایط فولادی‌ها را برای بقا سخت‌تر کرد. سه بازی از 4 مسابقه پایانی آنها فوق‌العاده اهمیت دارد. شاگردان عبدالله ویسی دوشنبه هفته آینده در تهران باید رودرروی استقلال قرار بگیرند. اهمیت سه امتیاز برای استقلال و حتی تک امتیاز برای فولادی‌ها بسیار سرنوشت‌ساز است. آنها در بازی هفته بیست‌وهشتم از ذوب‌آهن پذیرایی می‌کنند. البته ذوبی‌ها در همین 4 هفته پایانی نقش تعیین‌کننده‌ای در ماندن تیم‌ها دارند. تیم اهوازی که در همین فصل به نوعی رکورددار تغییر سرمربی هم بوده اگر در این دو بازی به خواسته‌اش نرسد در آن صورت باید در دو فینال پایانی مقابل پیکان و نساجی حداکثر امتیازها را بگیرد. حریفانی که خودشان برای ماندن نیاز به حداکثر امتیاز دارند.

اگه می‌تونی منو بگیر!

257 251

منبع: خبرآنلاین

منتشر شده

در دسته بندی

,

با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.