هزار و ۱۶٠ پایگاه اوقات فراغت در سطح استان همدان فعال هستند

هزار و ۱۶٠ پایگاه اوقات فراغت در سطح استان همدان فعال هستند

میلاد مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تمامی پایگاه‌های اوقات فراغت زیر مجموعه آموزش و پرورش هستند، اظهار کرد: تمامی دانش آموزان استان همدان می‌توانند با مراجعه به سامانه نورینو در پایگاه‌ها ثبت نام کنند.

مدیر سازمان دانش آموزی استان همدان بابیان اینکه، تاکنون در سطح استان همدان قریب هزار و ۱۷٠ پایگاه اوقات فراغت تشکیل شده است، افزود: نزدیک ۲۷ هزار دانش‌آموز در سطح استان همدان در پایگاه‌های اوقات فراغت ثبت نام کردند.

دبیر و ناظر کیفیت بخشی به پایگاه‌های اوقات فراغت استان همدان، با اظهار اینکه، پایگاه‌های اوقات فراغت متشکل از دسته‌های مختلفی اعم از فرهنگی، تربیتی، آموزشی، ورزشی و بحث‌های مهارتی است، گفت: دانش آموزان می‌توانند در هریک از دسته‌های آموزشی که تمایل دارند فعالیت کنند ضمن اینکه نوع پایگاه‌ها متفاوت است.

نقش آفرینی تشکل‌های مختلف در پایگاه‌های اوقات فراغت استان همدان

مرادی با اشاره به نقش آفرینی تشکل‌های مختلف در پایگاه‌های اوقات فراغت اعم از ستاد انجمن اسلامی، اتحادیه بسیج دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، سالن‌های ورزشی و مجتمع‌های ورزشی و همچنین دارالقرآن‌ها کانون‌های فرهنگی _هنری، بیان کرد: بدین ترتیب تمامی مجموعه‌های فرهنگی و تربیتی و آموزشی حتی پژوهش سراهای آموزش و پرورش هم در بحث اوقات فراغت در حال خدمت رسانی به دانش آموزان استان همدان هستند.

مدیر سازمان دانش آموزی استان همدان عنوان کرد: در رابطه با بحث سازمان دانش آموزی اگر به صورت تخصصی ارزیابی کنیم باید به این مطلب اشاره کنیم که پایگاه‌هایی در قالب طرح هفت سنگ تشکیل شده است که در ۱۹ منطقه آموزش و پرورش با ۲ پایگاه مجزای دخترانه و پسرانه مشغول فعالیت می‌باشند.

وی افزود: دانش آموزان با ثبت نام در پایگاه‌های طرح هفت سنگ می‌توانند از فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، تربیتی و هنری این پایگاه‌ها استفاده کنند.

فعالیت ۳۸ پایگاه در قالب طرح هفت سنگ در سطح استان همدان

مدیر سازمان دانش آموزی استان همدان با بیان اینکه در بحث مهارت‌های تشکیلاتی سازمان دانش آموزی، در سطح استان در حال حاضر قریب به ۳۸ پایگاه فعال است، گفت: در رابطه با برنامه‌های اردویی هم خود سازمان دانش آموزی استان همدان، برنامه اعزام زائر اولیه‌های مشهد مقدس را داشته که در این راستا از تایم بعد از عید تا به امروز تعداد ۳۱٠ دانش‌آموز به صورت رایگان به عنوان زائر اولی به مشهد مقدس اعزام شدند.

دبیر و ناظر کیفیت بخشی به پایگاه‌های اوقات فراغت استان همدان خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی‌های انجام گرفته در تلاشیم که به یاری خداوند تعداد ۴٠٠ دانش‌آموز دیگر هم تا انتهای تابستان به مشهد مقدس اعزام شوند.

مرادی با اشاره به فضاهای اردویی آموزش و پرورش گفت: اردوگاه کیوارستان، اردوگاه گنج‌نامه، اردوگاه نصر و اردوگاه شهدای فرهنگی و اردوگاه‌های مناطق دیگر که در شهرستان‌های ملایر و تویسرکان، رزن و غیره از جمله فضاهای اردویی ما است.

وی افزود: همچنین تمامی این اردوگاه‌های واقع در سطح استان همدان به عنوان فضای اردوگاهی در آموزش و پرورش فعال هستند و به مجموعه‌های دانش آموزان استان همدان خدمت رسانی می‌کنند.

منبع: مهر