نسل جوان باید قدر امنیت کشورمان را بدانند

نسل جوان باید قدر امنیت کشورمان را بدانند

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی فرجی عصر دوشنبه در آئین رونمایی از ۱۴ هزار کتاب و اسباب‌بازی و سرگرمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان خطاب به کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم اظهار کرد: بچه‌ها امروز این مراسم برای شما برگزار شده و ما به احترام شما در این مراسم هستیم.

وی افزود: یکی از بخش‌های اصلی کنگره تمرکز روی کودک و نوجوان است، برنامه‌های شادی را برای بچه‌ها تدارک دیده‌ایم که ان‌شاالله در آن شرکت خواهید کرد.

دبیر اجرایی کنگره ۸ هزار شهید استان همدان با اشاره به برگزاری برنامه «فصل شیدایی» با محوریت نوجوانان گفت: در این نمایش رزمی- فرهنگی دو ساعته کودکان و نوجوانان ما با بخشی از اتفاقات انقلاب اسلامی و گذشته انقلاب و دوران دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

فرجی خاطرنشان کرد: محل این نمایش در قسمتی از محل نمایشگاه بین‌المللی همدان بوده که مدتهاست در حال آماده‌سازی آن هستیم و از ۱۵ مرداد به مدت ۲۰ شب این نمایش برگزار خواهد شد.

مشاور عالی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان افزود: این برنامه زیر نظر مؤسسه فرهنگی- هنری اوج بوده و در دمشق، کربلا و نجف برگزار شده و این روزها در موصل عراق هم در حال اجرا است و تمامی خاطرات جنگ و داعش و رشادت‌های سردار سلیمانی و هم‌رزمانش برای مردم تداعی می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های خوب و متنوعی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای این کنگره ملی برگزار شده است، گفت: نقاشی در بلوار ارم یکی از این برنامه‌ها بود که با استقبال بالا مواجه شد.

سردار فرجی با اشاره به اجرای سرود با حضور ۸ هزار کودک و نوجوان گفت: کارهای مقدماتی این سرود انجام شده و همکاران ما در نقاط مختلف شهر در حال جذب کودکان و نوجوانان برای حضور در این سرود هستند.

وی خطاب به کودکان و نوجوانان با بیان اینکه در سوریه و عراق از نزدیک سختی و رنج کودکان و نوجوانان را دیده‌ام، بیان کرد: شما بچه‌ها باید قدر امنیت و آرامش امروز را بدانند و اجازه ندهید دشمن ایمان و امید را از شما بگیرد.

گفتنی است؛ همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان سه میلیون جلد کتاب با هدف افزایش نرخ مطالعه در کودکان و نوجوانان به مراکز کانون در سراسر کشور ارسال شد که سهم استان همدان ۱۴ هزار و ۶۱۵ جلد کتاب بود.

منبع: مهر