پیش بینی قیمت طلا و سکه 27 تیر 1402/ بازار طلا گوش به فرمان دلار شد

Screenshot 2023 07 17 at 4.05.49 PM

امروز افزایش محدود قیمت دلار، قیمت طلا و سکه را نیز در مسیر افزایشی قرار داد. گرانی در سکه‌های سنگین با پرچمداری سکه بهار آزادی کلید خورد و نیم و ربع سکه نیز تغییر قیمتی نداشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز امروز قیمت طلا و سکه از روند افزایشی محدود دلار خط گرفت. این روند صعودی در سکه‌های سنگین و سکه گرمی بروز کرد؛ اما نتوانست منجر به تغییر کانال قطعات سکه شود.

دیروز تمام سکه ها به کانال‌های قیمتی پایین‌تر برگشتند و امروز با وجود افزایش قیمت در همان کانال‌های روز گذشته معامله شدند.

قیمت سکه و حباب آن 26 تیر 1402

طلا بخریم؟

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران و فعال بازار طلا و جواهر علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه را نوسانات قیمت دلار اعلام کرد و به تجارت‌نیوز گفت: «ایام محرم نزدیک است و داد و ستد در بازار به حداقل خود رسیده است. در این ایام متقاضی همیشه کمتر بوده و این موضوع به رکود بازار دامن زده است.»

وی با اشاره به کاهش قیمت انس جهانی طلا در بازه یک ماهه گذشته خاطرنشان کرد: «طلای جهانی نیز در رکود بازار فلز زرد دخیل است. این در حالی است که نوسانات کاهشی بازار ارز اثر قوی‌تری در قیمت طلا و سکه گذاشته است.»

تبلیغات توسط تجارت‌نیوز

اما با توجه به کاهشی بودن قیمت طلا و سکه آیا اکنون وقت خرید است؟ این فعال بازار طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش گفت: «در شرایط فعلی توصیه به مردم کار سختی است اما من اگر پول داشتم طلا می‌خریدم. این در حالی است که اگر کاهشی نیز در بازار فلز زرد وجود داشته باشد جزئی است و بازار با نوسانات حدود یک تا سه درصدی همراه است.»

معامله‌گران محتاط شدند

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته بازار فلز گرانبها بیشتر تمایل به کاهش دارد خاطرنشان کرد: «قیمت‌ها فعلا در محدوده فعلی می‌چرخد. با توجه به اینکه فعلا آرامش بیشتری در بازار حاکم است، امیدواریم بعد از محرم بازار رونق واقعی خود را بگیرد.»

مطالعه بیشتر: خواب تابستانه بازارها/پیش بینی قیمت دلار تا شهریورماه

محمدولی درباره کاهش تقاضا در بازار گفت: «وقتی نوسانات زیاد و لحظه‌ای باشد، حتی فعالان بازار نیز تمایلی به داد و ستد ندارند. زیرا به اندازه‌ای نوسان در بازار زیاد است که تا نوشتن فاکتور و حساب و کتاب قیمت‌ها تغییر می‌کند. این موضوع معامله‌گران را محتاط کرده است.»

ماندگاری خانواده سکه‌ها در کانال پایین‌تر

امروز ۲۶ تیر قیمت سکه امامی با افزایش ۱۳۵ هزار تومانی همچنان در کانال 27 میلیون تومانی معامله شد و با قیمت ۲۷ میلیون و ۶۳۶ هزار تومان مبادله شد.

در روز جاری قیمت سکه بهار پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در قطعات سکه بود و با رشد ۱۹۳ هزار تومانی با رقم ۲۴ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان مبادله شد.

امروز نیم‌سکه و ربع‌ سکه تغییر قیمتی نداشتند و با قیمت‌ روز گذشته معامله شدند. نیم‌سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ و ربع سکه نیز با رقم ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مبادله شد. در روز جاری سکه گرمی ۵۰ هزار تومان گران شد. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

افزایش حباب و قیمت سکه یکی شد

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با کاهش ۶ دلاری با رقم ۱۹۵۲ دلار معامله شد. امروز قیمت طلا نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا با ۲۵ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۱ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز ۶ تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۳۲۴ هزار تومان معامله شد. در روز جاری طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۲۹۲ هزار تومان رسید.

مطالعه بیشتر: پیش بینی قیمت طلای جهانی همزمان با کاهش تورم آمریکا

امروز و در لحظه نگارش این گزارش تغییر حباب قطعات سکه همانند قیمت‌ آنها نوسان داشت. حباب سکه‌های امامی، بهار و گرمی افزایش داشت و نیم و ربع سکه نیز ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مطالعه بیشتر: پیش بینی قیمت دلار 27 تیر 1402 / تقاضا، دلار را به کانال 49 هزار تومانی برگرداند منبع: تجارت‌نیوز

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.