پایان کار پارادوومیدانی ایران در جهان با ۱۲ مدال و ۱۶ سهمیه پارالمپیک

پایان کار پارادوومیدانی ایران در جهان با ۱۲ مدال و ۱۶ سهمیه پارالمپیک

به گزارش خبرگزاری فارس، آخرین روز از دهمین دوره رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان، امشب با برگزاری مسابقه پرتاب وزنه کلاس F63 پیگیری شد؛ جایی که سجاد محمدیان ورزشکار کشورمان با حریفانی از برزیل، آفریقای جنوبی، کامرون، یونان، بریتانیا، فرانسه و اتریش رقابت کرد.

محمدیان که سابقه کسب دو نقره در پارالمپیک 2016 ریو و پارالمپیک 2020 توکیو را دارد، در مسابقه امشب رکورد 14.38 متر را به ثبت رساند و با کسب عنوان نایب قهرمانی، آخرین مدال ایران در این مسابقات را بدست آورد.

بدین ترتیب تعداد مدال‌های کاروان ایران به عدد 12 رسید و تیم کشورمان به 4 طلا، 6 نقره و 2 برنز رسید.

در بین ورزشکاران ایران، یاسین خسروی و سعید افروز به همراه رشید مسجدی به مدال طلا، مهدی اولاد به مدال‌های طلا و نقره، امیر خسروانی، صادق بیت سیاح، سجاد محمدیان، الهام صالحی و علی پیروج به مدال نقره و هاشمیه متقیان و هادی کائیدی به مدال برنز دست یافتند.

همچنین صادق بیت سیاح ، سجاد محمدیان، هادی کائیدی، یاسین خسروی، علی پیروج، سجاد نیک پرست، سید علی اصغر جوانمردی، سعید افروز، مهدی اولاد، الناز دارابیان، امیر خسروانی، الهام صالحی، امان‌الله پاپی، هاشمیه متقیان، رشید مسجدی و علیرضا مختاری موفق به کسب سهمیه پارالمپیک پاریس در این مسابقات شدند.

پایان پیام/

منبع: فارس