ثبت 12 هزار نظارت بر اماکن عرضه فرآورده های خام دامی در ایلام

ثبت 12 هزار نظارت بر اماکن عرضه فرآورده های خام دامی در ایلام

دکتر علی اکبر بگ محمدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: سال جاری برنامه‌ریزی برای ۱۲ هزار بازدید نظارتی از مراکز عرضه و تولید فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته است.

وی افزود: مطابق برنامه‌ریزی های انجام از سوی دامپزشکی استان ایلام، امسال یکی از مهمترین اولویت‌های دامپزشکی استان افزایش اکیپ‌ها، نظارت‌ها، بازدیدها و نمونه گیر‌ی ها در بخش نظارت بر تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی است.

رئیس دامپزشکی شهرستان ایلام ادامه داد: بر همین اساس برنامه ریزی لازم برای انجام افزایش سه برابری اکیپ‌های نظارتی در دامپزشکی شهرستان ایلام که دارای بیشترین مراکز عرضه و تولید فرآورده‌های خام دامی است، در سال ۱۴۰۲ صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ماهانه ۲ بار بازدید از مراکز کبابی و رستوران‌های مرکز استان پیش بینی شده است، یادآور شد: پیش بینی می‌شود امسال سه هزار و ۲۴۰ مورد بازدید در مجموع از این مراکز انجام گرفته شود و همچنین هر چهار ماه یک بار نمونه گیری از این مرکز صورت خواهد گرفت که پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۴۰۵ مورد نمونه گیری از مرکز کبابی و رستوران‌های شهر ایلام انجام شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام با اشاره به برنامه‌های دامپزشکی شهرستان برای بازدید، نمونه گیری و آزمایش از لبنیاتی‌ها سطح شهر ایلام اظهار کرد: بطور ماهانه یک بار نمونه گیری همچنین ۲ بار بازدید و ۱۲ آزمایش از هر نمونه از لبنیاتی‌های سطح شهر انجام شده است.

وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود امسال از لبنیاتی‌های سطح شهر بیش از ۴۵۶ نمونه گیری، ۵ هزار و ۴۷۲ مورد آزمایش و ۹۱۲ مورد بازدید صورت گیرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام با اشاره به برنامه‌های دامپزشکی برای بازدید و نمونه گیری از کارخانجات خوراک دام در سال ۱۴۰۲، گفت: ۵ کارخانه خوراک در شهرستان ایلام فعال هستند و پیش بینی شده هر سه ماه یک بار نمونه برداری از این کارخانجات انجام شود.

وی تصریح کرد: در مجموع برنامه ریزی شده سالانه ۲۰ مورد نمونه گیری و ۱۲۰ مورد بازدید از این مراکز انجام شود.

دکتر بگ محمدی با اشاره فعالیت ۲ مرکز پخش تخم مرغ در شهرستان ایلام، گفت: پیش بینی شده از این مراکز در سال جاری ۴۸ بار بازدید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ۸۶ مرکز مرغ و ماهی فروشی در شهر ایلام فعال است، افزود: برنامه‌ریزی برای بازدید ماهانه ۲ بار در مجموع تا پایان سال بیش از ۲ هزار و ۶۴ مورد بازدید از این مراکز صورت گیرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام بیان کرد: برنامه دامپزشکی شهرستان ایلام در سال جاری بازدید ماهانه ۴ بار از قصابی‌های سطح شهر است، پیش بینی می‌شود تا پایان سال بیش از سه هزار و ۴۵۶ مورد بازدید از قصابی‌های شهر صورت گیرد.

دکتر بگ محمدی عنوان کرد: برنامه ریزی دامپزشکی شهرستان برای بازدید ماهانه ۲ بار از پروتئینی ها، ۲ بار از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ۲ بار از مراکز بسته بندی و سردخانه در سال ۱۴۰۲ صورت گرفته است.

وی گفت: طبق برنامه ریزی تا پایان سال، یک هزار و ۴۶۴ بازدید از مراکز پروتئینی، ۸ بار از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و ۲۸۸ بار از مراکز بسته بندی و سردخانه‌های شهر ایلام انجام می‌شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام با اشاره به شناسایی ۱۱۶ قصابی و مرغ فروشی غیرمجاز در ایلام، اظهار کرد: برنامه ریزی لازم برای ارسال ماهانه ۲ پرونده از این مراکز به مرجع قضایی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی و در مجموع پیش بینی می‌شود از مراکز مختلف قصابی‌ها، رستوران‌ها، کبابی‌ها، لبنیاتی‌ها، مراکز پخش تخم مرغ، پروتئین‌ها، کارخانجات خوراک دام، فروشگاه های زنجیره‌ای، سردخانه‌ها و مراکز بسته بندی، مرغ و ماهی فروشی‌ها بیش از ۱۲ هزار و ۵۴ مورد بازدید، ۸۸۱ مورد نمونه گیری و ۵ هزار و ۸۹۷ مورد آزمایش صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بیش از ۱۳۵ کبابی و رستوران فعال همچنین ۱۱۳ قصابی و ۳۸ لبنیاتی در سطح شهر ایلام وجود دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس

منتشر شده

در دسته بندی


با عنایت به اینکه سایت «یلواستون» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

یلواستون نقشی در تولید محتوای خبری ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.